صفحه نخست آرشیو نوشته‌ها کتاب باطل کننده‌های معاصر روزه

کتاب باطل کننده‌های معاصر روزه

http://old.aqeedeh.com/news/281/ :لینک
يکشنبه، ۳۱ مرداد (اسد) ۱۳۸۹

برادران و خواهران مسلمان

در ماه مبارک رمضان هم و غم یک مسلمان این است که روزۀ خود را به وجه احسن به جا آورد و در آن کمی و کاستی و یا باطل کننده ای رخ ندهد و همه میدانیم که عموماً هر يک از شش مورد زير روزه را باطل مي‌کند

 1 و 2 خوردن و آشاميدن عمدی، لذا اگر کسي از روي فراموشي چيزي را بخورد يا بنوشد (روزه او باطل نمي‌شود و) نه قضاي روزه بر او لازم است و نه کفاره.

3- استفراغ عمدی، پس اگر خودبخود استفراغ کرد نه قضاي روزه بر او لازم است و نه کفاره.
4 و 5- حيض و نفاس، اگرچه در آخرين لحظات روز باشد، بدليل اجماع علماء.
6- جماع، با ارتکاب عمل جماع روزه باطل و کفاره واجب مي‌شود.
اما بسياری از مسلمانان در اين زمان با مسايلی در هنگام روزۀ ماه مبارک رمضان روبرو می شوند که یا در آن شبهه ای وجود دارد و یا فهم حکم شرع در این مسایل جدید برایشان مشکل می باشداين  كتاب شامل  توضیح بعضی از باطل کننده‌های معاصر  روزه و  تبیین آنها و ترجیح اقوال علماء پیرامون آن مى‌باشد به به لطف و کرم الهی در بخش فقه و احکام کتابخانۀ عقیده نشر شده است، امیدواریم که مورد استفادۀ عزیزان قرار گیرد.
 
همچنین سايت عقيده افتخار دارد كه مجموعه كتابهاى مفيدى را دربارۀ این ماه پر فیض و برکت و احكام روزه خدمت شما عزیزان معرفى نماید که در بخش فقه و احکام كتابخانه عقيده نشر گردیده است امیدواریم این ماه، ماه رحمت و مغفرت و رهایی از آتش جهنم برای همۀ مسلمانان باشد.
 
از سوي دیگر به مناسبت ماه پر فیض و برکت رمضان سايت نوار اسلام صفحه اى خاص به این مناسبت اختصاص داده است، در این صفحه موضوعات علمی و فقهی و اخلاقی مورد نیاز مسلمانان در اين ماه ارائه شده است كه شامل: صفحه نوارهاى رمضان، کتابخانه نوار اسلام، مقاله های نوار اسلام، شنيدن قرآن کريم، فتاوای رمضان، طلب فتوای فوری، تلاوت قرآن کريم و مسابقات ارائه می باشد.
امیدواریم با دیدار از این صفحه از موضوعات آن استفاده نمایید و هر چه بیشتر با فضایل و احکام اسلام و این ماه فضیل که ماه قرآن و ماه نجات از آتش جهنم است آشنا شوید