صفحه نخست آرشیو نوشته‌ها اطلاعیه کتابخانه عقیده

اطلاعیه کتابخانه عقیده

http://old.aqeedeh.com/news/274/ :لینک
پنجشنبه، ۱۵ مهر (میزان) ۱۳۸۹
 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
الحَمْدُ لِلهِِ رَبِّ العَالمِينْ، وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ نَبِينّا مُحَمّدٍ ­­المَبعٌوثُ رَحْمَة لِلعَالمِين، وَعَلى آلِهِ وَأصْحَابهِ وَمَنْ دَعَا بِدَعْوَتِهِ إلىَ يوْمِ الدِّين.   أمّا بعد:
(فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ)     الزمر١٧ - ١٨
«پس به [آن‏] بندگانم مژده بده، كسانى كه سخن [ها] را مى‏شنوند، آن گاه از بهترینش پیروى مى‏كنند. اینانند كسانى كه الله هدایتشان كرده و ایشان خردمندانند»
برادران وخواهران عزیز!
به لطف الله متعال کتابخانه عقیده توانست در مدت زمان کوتاهی به همت دست اندرکاران زحمتکش آن تبدیل به بزرگترین کتابخانه الکترونیکی اهل سنت در سراسر دنیا گرد و صدها کتاب در موضوعات مختلف اسلامی و اخلاقی و اجتماعی را به برادران و خواهران مسلمان تقدیم نماید.
همه این موفقیت ها و دست آوردها به کمک و یاری الله متعال و زحمات شبانه روزی کسانی میسر گردید که هدف آنها فقط اعلای کلمة الله و بیداری امت اسلامی بوده و هرگز به دنبال نام و نشان و ریا و حقوق مادی  نبوده بلکه هدف اصلی رضای الله متعال بوده است.
مؤسس وب سایت عقیده شیخ اسحاق دبیری رحمه الله می باشد، شیخ دبیری رحمه الله در مسیر دعوت و خدمت به اسلام و مسلمین ده ها کتاب تألیف نموده و همچنین تعداد زیادی از کتابهای عربی در زمینه های مختلف را به زبان فارسی ترجمه کرده و یا در ترجمه و مراجعه و تصحیح آن سهیم بوده اند که مجموع آن به بیش از 500 کتاب میرسد و بسیاری از اين كتابها به زیور طبع آراسته گردیده است که در کتابخانه عقیده  www.aqeedeh.com  در دسترس مسلمانان قرار دارد.
در سال 1429هـ ق شیخ اسحاق دبیری رحمه الله با مشوره دوستان نزدیک خود تصمیم گرفتند که وب سایت عقیده را که از سال 1426 هـ ق سایت شخصی ایشان بود تبدیل به کتابخانۀ بزرگ الکترونیکی نمایند تا به عنوان یک پروژۀ وقفی و دعوی در خدمت مسلمانان باشد، و به لطف الله متعال و کوشش ها و زحمت ایشان و همکارانشان در مدت زمان کوتاهی کتابخانه عقیده تبدیل به بزرگترین مرجع مسلمانان فارسی زبان در زمینه علوم اسلامی گردید.
ناگفته نماند که سایت عقیده نخستین سایت تخصصی در مورد علوم اسلامی به زبان فارسی بوده و مرجع علماء و دانشجویان و طلاب علم و سایتها و شبکه های رادیویی و تلویزیونی فارسی زبان می باشد.
بعد از وفات شیخ اسحاق رحمه الله همکاران ایشان این برچم توحید را بر زمین نگذاشتند بلکه با کوشش و پشت کار بیشتری راه ایشان را ادامه دادند و الحمدلله سایتهای مهم دیگری نیز زیر پوشش کتابخانه عقیده شروع به کار نمود که از آن جمله می توان از سایت اسلام تکس و  صدای اسلام نام برد.
اما با مرور زمان و پیشرفتهای چشمگیر مجموعه سایتهای "عقیده" بعضی انسانهای فرصت طلب  و سودجو در صدد سوء استفاده از مجموعه سایتهای عقیده برآمدند که برای توضیح حقایق، ادارۀ مجموعۀ سایتهای عقیده تصمیم گرفت طی این اطلاعیه مواردی را خدمت شما عزیزان روشن نماید:
·       سایت عقیده متعلق به هیچ کشوری نیست بلکه متعلق به مسلمانان فارسی زبان می باشد.
·       سایت عقیده وابسته به هیچ گروه و حزب سیاسی  و یا مدارس دینی ایرانی و یا افغانی و غیره نمی باشد.
·       سایت عقیده کاملاً مستقل بوده و به موسسه های تبلیغی و دعوی و یا وهمی در جهان مانند "شبکة الآل"  و شبکه نور و غیره... هیچگونه ارتباطی ندارد.
·       سایت عقیده برپایه و کمک و فکر و نظر هیچ وب سایت دیگری از جمله "اسلام خالص" و "کتابسرا" تاسیس نشده بلکه دارای فکر و منهج مستقل می باشد.
·       بیشتر كتاب هاى کتابخانه فقط جهت نشر الکترونیکی بر روی کامپیوتر بوده و هرگونه نشر و چاپ این کتابها برای اغراض تجارتی بدون اخذ مجوز كتبی از ناشر، غیر مجاز می‌باشد.
·       هیچ موسسه دعوی و یا دارالنشر و کتابخانه ای حق چاپ کتابهای سایت عقیده را بدون اخذ مجوز کتبی از ادارۀ کتابخانه عقیده ندارد.
ادارۀ مجموعه سایتهای عقیده
رجب 1431هـ ق
تیر/سرطان 1389هـ ش