صفحه نخست آرشیو نوشته‌ها کتابِ خلفای راشدین در قلمرو نظم و نثر فارسی

کتابِ خلفای راشدین در قلمرو نظم و نثر فارسی

http://old.aqeedeh.com/news/245/ :لینک
پنجشنبه، ۰۸ بهمن (دلو) ۱۳۸۸

تشیع صفوی مذهبی تنگ نظر و تکفیری و خونین بود که چون قارچ سمی در قرن دهم ایران زمین را بلعید، و کمر شکوه و عظمت ایران را از عرش ثریا به فرش خاک زد. و نام نامین ایران را از تاریخ جهان حذف نمود. و فارسی و ادبیات آنرا زنده بگور کرد. و در سایه فقر و تنگدستی مجبور شد با تقلب در همه چیز سعی کند نام و نشان دیگران را بر شانهی خالی خود بچسپاند!..

حقد و کینه، مکر و دروغ، نیرنگ و تکفیر، دشنام و ناسزا گفتن از صفات و ویژگیهای این مذهب خرافاتی است.

اگر انسان در قلمرو نظم و نثر فارسی به کنکاش و جستجو بپردازد و از گنجهای پر دُرّ و مروارید فرهنگ ایران زمین، گوهرهای فروزانی را برگزیند، و به مشتاقان ادب و هنر تقدیم نماید تعجب خواهید کرد که بسیاری از فرزانگان ادبیات فارسی از علمای نامور اهل سنت می باشند.

این گوهرهای تابان و گلها و شکوفهها و ریاحین، نوشتهها و اشعاری هستند که در بوستان ادب و فرهنگ فارسی ایرانی، در دواوین شعرا، در تذکرهها، در تواریخ و در کتابها و آثار ادبی و عرفانی منظوم و منثور در بیان شخصیّت والای خلفای راشدین رضی الله عنهم نوشته یا سروده شدهاند.

عظمت کار در حدّی است که هرگاه شاعر یا نویسنده‌ای خواسته است که ممدوحش را بستاید و یا او را به صفات نیکو ترغیب کند، او را به صدق ابوبکر، عدل عُمَر، حلم و شرم عثمان، علم و پرهیزگاری علیس ستوده است....

کتابخانه عقیده تصمیم گرفت که یکی از کتابهای جالبی که به نام خلفای راشدین در قلمرو نظم و نثر فارسی نشر شده را خدمت برادران و خواهران مسلمان تقدیم نماید که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

شما می توانید با فشار بر روی اسم کتاب در پایین این جمله آنرا از کتابخانه عقیده داونلود نمایید

کتابِ خلفای راشدین در قلمرو نظم و نثر فارسی