صفحه نخست اصول و قواعد فقه حجة الله البالغه - جلد اول
3.64 MB
1.43 MB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/31/98
حجة الله البالغه - جلد اول نام كتاب:
شاه ولی الله محدث دهلوی نويسنده:
سید محمد یوسف حسین‌پور مترجم:
۴۶۴۶ تعداد دریافت: ۲۵۳۳۰۴ تعداد نمایش:
يکشنبه، ۱۸ خرداد (جوزا) ۱۳۹۳ تاریخ افزودن:
چهارشنبه، ۰۷ بهمن (دلو) ۱۳۹۴ به روز رسانی:
۵۸۸ تعداد صفحات: موجود نیست اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
دیگر جلدهای این کتاب
برچسب‌های این کتاب

حجة الله البالغه (جلد اول)
(شیخ احمد «شاه ولی الله» محدث دهلوی – ترجمه: سید محمد یوسف حسین‌پور)
بیان مقصود و فلسفه احکام و شرایع اسلامی و اسرار برخی از واجبات و محرمات الهی است. نویسنده در فصل نخست کتاب به قواعد کلی‌ای می‌پردازد که مصالحِ ملاحظه شده در احکام شرع، از آنها استنباط شده است. سپس چگونگی نظارت و ثبت اعمال دنیوی و کیفیت مجازات در این جهان و دنیای پس از مرگ را تشریح می‌کند. در ادامه، احکام کسب مال و معاملات، روابط انسانی و اجتماعی، وظایف حاکمان نسبت به مردم و سیاست خارجی جامعه اسلامی را بازمی‌گوید. حقیقت سعادت و راه‌های نیل به آن و انواع نیکی و بدی و مصادیق آنها، در فصل‌های آتی به تفصیل بررسی شده است. در ادامه، چگونگی استنباط احکام شریعت از احادیث رسول خدا و نمونه‌های عملی و تاریخی آن مورد مداقه قرار می‌گیرد. نویسنده، جلد نخست کتاب را با بیان روایات صحیح پیامبر در باره فلسفه برخی احکام فقهی دین به پایان می‌برد.حجة الله البالغه (جلد دوم)
(احمد «شاه ولی الله» محدث دهلوی – ترجمه: سید محمد یوسف حسن‌پور)
بیان فلسفه احکام دین و اسرار متستر در آنهاست. در این اثر، که جلد دوم این مجموعه است، نویسنده، بحث را با مفهوم قبله و دلیل عبادت به سوی آن آغاز نموده و در ادامه، به تفصیل در باره فلسفه نماز و احکام گوناگون آن، سخن می‌گوید. وی پس از بیان حکم نمازهای خاص به برکات نماز جماعت اشاره کرده و به مهم‌ترین آن، یعنی نماز جمعه می‌پردازد. وی این بخش را با بحث نماز عیدین (فطر و قربان) و نماز میت به پایان می‌برد. در ادامه، به فضیلت و فلسفه زکات و احکام آن و سپس به احکام روزه و مسائل مرتبط با آن می‌پردازد. احکام و شرایع حج، احسان از دیدگاه اسلام، احکام بیع و معامله، قوانین ارث در اسلام و احکام ازدواج و طلاق موضوعات فصل‌های آتی این جلدِ کتاب هستند. دیگر مباحث کتاب عبارت‌اند از: چگونگی مدیریت جامعه دینی و اتخاذ سیاست صحیح، احرای حدود الهی، احکام و فلسفه حجاب و آداب فردی و اجتماعیِ اسلام.

در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
  • این کتاب در دیگر زبان ها در حال حاضر موجود نیست.
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است