6.18 MB
2.2 MB
1.55 MB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/45/254
تحفه اثنا عشری نام كتاب:
شاه عبدالعزیز دهلوی نويسنده:
تالیف مترجم:
۹۰۸۳ تعداد دریافت: ۲۷۵۱۷ تعداد نمایش:
يکشنبه، ۱۷ خرداد (جوزا) ۱۳۸۸ تاریخ افزودن:
چهارشنبه، ۲۴ خرداد (جوزا) ۱۳۹۱ به روز رسانی:
۸۴۱ تعداد صفحات: موجود نیست اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
برچسب‌های این کتاب
کلیدواژه‌های این کتاب

پژوهش جامعی است در عقاید و مبانی فکری شیعه و نقد و تحلیل آن. این اثر، که یکی از ردّیه‌های مهم بر عقاید شیعه امامیه به حساب می‌آید، ضمن بیان تاریخ تکامل و تحول اندیشه شیعه، خدعه‌ها و نیرنگ‌هایی را که روحانیون شیعی برای گمراه‌کردن عوام و فرار از پاسخ‌گفتن به شبهات به کار برده و می‌برند، برمَلا می‌سازد. نویسنده، کتاب خود را به عدد ائمه شیعه، در دوازده فصل نگاشته است: فصل نخست به چگونگی پیدایش فرقه شیعه و انشعابات و فِرق متعدد آن را برمی‌شمرد و اعتقادات هریک را تشریح و نقد می‌کند. در ادامه، به فریب‌کاری‌های شیعیان و علت به انحراف رفتن آنان پرداخته و سپس قُدما، علما و متفکرین شیعه را به همراه آثار آنان معرفی می‌کند. بررسی شیوه نقل حدیث و ذکر خبر و راویان مشهور شیعه، موضوع فصل چهارم کتاب است. نویسنده در خلال فصل‌های پنجم تا هشتم کتابِ خود، رویکرد شیعه را به مباحث الهیات و راه‌های شناخت خداوند و ویژگی‌ها و صفات وی، شرایط و اقتضائات نبوت، نصوص امامت و کمّ و کِیف معاد نقل کرده و آنها را با حقایق موجود در کتاب خدا و سنت پیامبر اکرم محک می‌زند. فصل نهم بررسی آن دسته از آراء فقهی شیعه است که در تضاد آشکار با آموزه‌های اصیل دینی و روایات نبوی قرار دارند. نویسنده در ادامه، به انگیزه‌ها و روایاتِ خودساخته‌ای اشاره می‌کند که باعث شده تا شیعه، طعن و فحاشی و بی‌حرمتی نسبت به خلفای ثلاثه و ام المؤمنین عایشه و برخی از صحابه را بر خود حلال، و حتی واجب بدانند. در فصل یازدهم، ویژگی‌های اعتقادی و فکریِ مذهب شیعه را به سه بخش وهم و تعصب و لغزش تقسیم کرده و درباره هریک به صورت مشروح و مُستدل توضیح می‌دهد. فصل پایانی کتاب نیز شرح و نقد معتقدات شیعه در تولّا و تبرّا است. در این فصل، نویسنده مفهوم واقعی این دو واژه را بیان کرده و کژفهمی و سوء برداشتِ شیعیان – و در رأس آنها علمایشان- را از این مفاهیم نشان می دهد.

  • فهرست این کتاب در حال حاضر موجود نیست.
در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است