صفحه نخست بررسی عقاید مذهبی شیعه (زیارت قبور، شفاعت، علم غیب، امامت و مهدویت، خمس) آلفوس - پاسخ عقلی به دروغهای تاریخی در فرهنگ شیعه - جلد اول
3.08 MB
1.11 MB
1.33 MB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/45/114
آلفوس - پاسخ عقلی به دروغهای... نام كتاب:
علیرضا حسینی نويسنده:
تالیف مترجم:
۱۲۴۶۵ تعداد دریافت: ۵۰۵۴۲ تعداد نمایش:
يکشنبه، ۱۸ خرداد (جوزا) ۱۳۹۳ تاریخ افزودن:
دوشنبه، ۰۵ مرداد (اسد) ۱۳۹۴ به روز رسانی:
۴۶۷ تعداد صفحات: ۱۷x۲۴ وزیری اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلیدواژه‌های این کتاب

جلد 1: پژوهشی است مبسوط در اختلاف تاریخی شیعه و سنی و ریشه‌یابی و بیان حقیقت آنها. هدف نویسنده، آشناکردن خوانندگان با حقایق ناب دینی و کمک به آنان برای دوری از قضاوت عجولانه درباره افراد، براساس افسانه‌های جعلی تاریخی است. وی می‌کوشد تا بدین صورت، زمینه نزدیکی مذاهب را فراهم آورده و مانع از سوءاستفاده اسلام‌ستیزان از این جدایی شود، او بحث را بیان ریشه‌های تاریخی این جدایی آغاز می‌کند و منابعی را برمی‌شمرد که در این پژوهش، یاریگر وی بوده‌اند؛ از جمله قرآن کریم، نهج البلاغه و برخی از سیره‌های پیامبر اکرمr. در ادامه به موضوع خلافت ، نصّ و شورا پرداخته و حوادث غذیرخم و سپس آنچه را که پس از وفات پیامبر بین مهاجرین و انصار رخ داد، شرح می‌دهد. جهت‌گیری اصحاب پیامبر پس از وفات ایشان، جایگاه علیu در بین صحابه، موضع‌گیری علی در قبال واقعه سقفیه،  بیان مفهوم مولا، بیعت و تفسیر آیات ابلاغ، انذار و ولایت از دیگر مباحث این فصل است. فصل بعد به نقش و جایگاه ابوبکر و عمر در رویدادهای صدر اسلام و پس از وفات پیامبر می‌پردازد، در اینجا، نویسنده ضمن پاسخ به اتهامات شیعه درباره غصب خلافت و علت وفات فاطمه، نقش منافقان و دشمنانِ اسلام را در اختلاف‌افکنی بین مسلمانان بیان می‌کند و در پایان، گوشه‌هایی از زندگی و مکارم اخلاقی ابوبکر و عمر را شرح می‌دهد.

جلد 2: در این جلد، نویسنده در بخش اول، بحث را با نقل دیدگاه و رویکرد پیامبر اکرم در قبال ابوبکر و عمر و عثمانy آغاز کرده و اقوال آن بزرگوار را درباره ایشان بازگو می‌کند. وی سپس دیدگاه دیگر بزرگان عرصة دین و علم و فرهنگ را در بارة آنان در اختیار خواننده قرار می‌دهد؛ از جمله اشاره می‌کند به گفتار زید بن علیu، امام جعفر صادق، امام سجاد، سعدی، فردوسی، دکتر علی شریعتی، علامه دهخدا، امام شافعی و مولوی. در فصل بعد به رابطه دوستیِ بین امام علی و خلفا پرداخته و سخنان آنان را درباره یکدیگر نقل می‌کند. بخش دوم کتاب، سلسله مقاله‌هایی است با محوریتِ افشای حقیقت و گره‌گشایی از مسایل جاری مسلمانان و اختلافات آنان. برخی از موضوعات این مقالات عبارتند از: شرک و توحید، خدای شیعه، فقه و چیستیِ آن، محبِ واقعیِ اهل بیت، تغییر ماهیت کلمات در تشیع صفوی، علم تاریخ و صفویه و علت عدم تعیین جانشین از جانب پیامبر. بخش سوم کتاب، برخی از اعتقادات نابخردانه و عجیب تشیع را به نقل از کتب حدیثیِ آنان روایت کرده و در ادامه، سئوالات و شبهات متعددِ مهمی را در مورد اعتقادات شیعی مطرح می‌کند.

در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
  • این کتاب در دیگر زبان ها در حال حاضر موجود نیست.
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است