صفحه نخست حدیث و سنت حدیث غدیر، مولای مومنان و ما اهل سنت ... و سخن‌ آخر از مصحح‌: اكنون‌ به‌ داوري‌ بنشيني...

... و سخن‌ آخر از مصحح‌: اكنون‌ به‌ داوري‌ بنشينيد

آنچه‌ در این‌ صفحات‌ بیان‌ شد، حقایقی‌ تاریخی‌ است‌ كه‌ اطلاع‌ و آگاهی‌ از آن‌ برای‌ نسل‌ جوان‌ بسیار ضروری‌ و حیاتی‌ می‌باشد؛ چراكه‌ بدون‌ آگاهی‌ از این‌ حقایق‌ قرآنی‌ و برداشت‌های‌ درست‌ و صحیح‌ از احادیث‌ رسول‌ اكرم‌ ج، چه‌ بسا باب‌ بی‌ادبی‌ و بی‌احترامی‌ به‌ جمع‌ كثیری‌ از شاگردان‌ مكتب‌ رسول‌ اكرم‌ ج و ـ نعوذ بالله ـ تكفیر و تفسیق‌ آنان‌ باز شود و ناآگاهانه‌ تلاش‌ در جهت‌ خلاف‌ واقعیات‌ انجام‌ گیرد.

با این‌ دلائل‌ و اسناد معتبر و نیز قرائن‌ روشن‌، آیا اگر كسی‌ در مقصود رسول‌ اكرم‌ ج كه‌ همان‌ «محبّت‌ و مودّت‌» است‌، شک كند شگفت‌آور نیست‌؟!.

آنهایی‌ كه‌ این‌ واقعیت‌ تاریخی‌ را تغییر می‌دهند و هدفی‌ خلاف‌ هدف‌ و خواست‌ رسول‌الله ج را دنبال‌ می‌كنند، چگونه‌ وجدان‌ خود را قانع‌ می‌سازند؟!

و چگونه‌ پاسخ‌ پروردگار، رسول‌الله ج، مولای‌ مؤمنان‌ حضرت‌ علی‌ س و نیز میلیون‌ها نفر كه‌ توسط‌ فكر و قلم‌ آنان‌ به‌ اشتباه‌ رفته‌اند، را در روز رستاخیز خواهند داد؟

به‌ یقین‌ هرگاه‌ همه‌ی‌ مسلمانان‌ فارغ‌ از تعصب‌ها و پیش‌داوری‌ها، بررسی‌ تازه‌ای‌ را روی‌ «حدیث‌ غدیر» آغاز كنند، به‌ نتایج‌ مطلوبی‌ خواهند رسید و سبب‌ اتحاد هر چه‌ بیشتر صفوف‌ مسلمین‌ خواهند شد؛

بدون‌ این‌ كه‌ به‌ جمع‌ كثیر صحابه‌ی‌ رسول‌الله ج توهین كرده‌ باشند،

بدون‌ این‌ كه‌ كوچك‌ترین‌ اهانت‌ و طعنی‌ را به‌ ساحت‌ مقدس‌خلفای‌ ثلاثه‌ (حضرت‌ ابوبكر و عمر و عثمان ش‌) نموده‌ باشند.

بدون‌ این‌ كه‌ ده‌ها هزار شاگرد مخلص‌ رسول‌الله ج را به‌خاطر اثبات‌ خیالبافی‌های‌ خویش‌، روانه‌ی‌ جهنّم‌ كرده‌ باشند.

بدون‌ اینكه‌ نسبت‌ ترس‌، سستی‌، ضعیف‌الایمانی‌ و نفاق‌ را به‌مولای‌ مؤمنان‌ حضرت‌ علی‌ س داده‌ باشند.

... و بدون‌ اینكه‌ دروغ‌ گفته‌ باشند، روزگار را به‌ سر ببرند و باوجدان‌ راحت‌ زندگی‌ كنند.

به‌ راستی‌ هدف‌ ما در این‌ تحقیق‌ و تتبع‌، نشان‌ دادن‌ طریق‌ صواب‌ و صراط‌ مستقیم‌ بوده‌ و هیچ‌گونه‌ غرض‌ دیگری‌ در لوای‌ این‌ كار علمی‌ دنبال‌ نشده‌ است‌. به‌ همین‌ علت‌ امیدواریم‌ كه‌ برادران‌ و خواهران‌ عزیز اهل‌ تشیع‌ با ذهنی‌ خالی‌ و بدون‌ در نظر گرفتن‌ مسائل‌ و عقاید پیشین‌ خود، این‌ رساله‌ را چند بار مطالعه‌ بفرمایند و با خود به‌ گفتگو بنشینند و حقیقتی‌ را كه‌ میلیاردها مسلمان‌ تابع‌ آن‌ است‌ ـ آن‌ هم‌ بدون‌ توهین‌ و اهانت‌ به‌ پایین‌ترین‌ و ضعیف‌ترین‌ فرد مسلمان‌ ـ برگزینند و از گذشته‌ی‌ خویش‌ كه‌ ناآگانه‌ روزانه‌ شاگردان‌ مخلص‌ و جان‌ بركف‌ پیامبر اعظم ‌ج را لعن‌ كرده‌اند و با سواد اعظم‌ مسلمانان‌ به‌ مخالفت‌ و كینه‌توزی‌ برخاسته‌اند، توبه‌ نموده‌ و به‌ سوی‌ پروردگار رجوع‌ كنند كه‌ او توبه‌پذیر است‌ و مهربان‌. و از این‌ به‌ بعد برای‌ جبران‌ گذشته‌، فضایل‌ صحابه‌ و دست‌پرورده‌های‌ پیامبر ج را برای‌ كودكان‌ و همكیشان‌ بازگو نمایند، علی‌الخصوص‌ به‌ مُنجی‌ ایرانیان‌ از آتش‌پرستی‌ و مجوسیت‌، یعنی‌ حضرت‌ فاروق‌ اعظم‌ س و سعد بن‌ ابی‌وقاص‌ س عشق‌ ورزیده‌ و بر آنان‌ درود بفرستند. خداوند بهترین‌ پاداش‌ها را به‌ آنان‌ و به‌ رهروان‌ و پیروان‌ حقیقت‌ عنایت‌ فرماید.

والسلام‌ علی‌ من‌ اتبع‌ الهدی‌

ایوب‌ گنجی‌ ـ مسجد جامع‌ قُبای‌ سنندج‌

خردادماه‌ ۱۳۸۵ ـ جمادی‌ الاول‌ ۱۴۲۷ ﻫ..