عایشهل

س۱۱۰– عقیده علمای شیعه در مورد ام المؤمنین عایشه دختر ابوبکرب چیست؟

ج- علمای شیعه معتقدند یکی از درهای هفتگانه جهنّم مختص عایشهلاست!.

*- در تفسیر فرموده الهی که در سوره حجر آیه ۴۴ فرموده: ﴿لَهَا سَبۡعَةُ أَبۡوَٰبٖ لِّكُلِّ بَابٖ مِّنۡهُمۡ جُزۡءٞ مَّقۡسُومٌ٤٤[الحجر: ۴۴]. یعنی: «دوزخ دارای هفت در است».

روایت کرده‌اند که «جهنم آورده می شود و هفت دروازه دارد و دروازه ششم برای عسکر است (هرکس را بخواهد در آن می اندازد)» [۵۱۰].

*- بزرگان شیعه معتقدند که عائشه (مادر مؤمنان و همسر رسول خداص در دنیا و آخرت) (پناه بر خدا) زنا کار بوده!!.

مرجع(گمراهی) شیعه رجب بُرسی گفته: «ایشان سیاه لیست سبز رنگی را بیرون آورد که آنچه را از خیانت جمع آوری کرده بود در آن بود که چهل دینار بود و نمی دانست چقدر وزن دارد، او آن پول را در بین دشمنان علی در میان قبیله تیم و عدی توزیع کرد» [۵۱۱]. (نعوذ بالله) ﴿سُبۡحَٰنَكَ هَٰذَا بُهۡتَٰنٌ عَظِيمٞ١٦[النور: ۱۶].

و مجلسی می گوید: وقتی مهدی ظهور کند عایشهل را زنده خواهد کرد و حد را بر او اجرا می نماید [۵۱۲].

*- مفسرین شیعه اجماع رأی دارند بر اینکه خداوند با آیات اوایل سوره نور به هیچ وجه عائشهل را از فاحشه تبرئه نکرده، بلکه این آیات تنها برای منزّه و پاک معرفی کردن رسول خداص از زنا نازل شد، نه برای تبرئه عائشه»! [۵۱۳].

*- معتقدند که مهدی منتظر شیعه بر عائشهلحد شرعی اجرا خواهد کرد، همانگونه که مرجع عالیقدر شیعه مجلسی گفته: «إذا ظهرَ المهديُّ فإنه سيُحيي عائشة ويُقيمُ عليها الحدَّ» [۵۱۴] «وقتی مهدی ظهور کرد عائشه را زنده خواهد کرد و بر او حد اجرا خواهد کرد»!.

و از ابوجعفر روایت کرده که گفت: «اگر قائم ما قیام کند حمیراء(عائشه) زنده خواهد شد تا او را تازیانه حد بزند»! [۵۱۵].

*- همچنین معتقدند که ایمان عائشه نقض و باطل شده، همانگونه که مرجع بزرگ عیاشی از عبدالرّحمن بن سالم أشل روایت کرده که این آیه در مورد نقض ایمان ایشان نازل شده که می-فرماید:

﴿كَٱلَّتِي نَقَضَتۡ غَزۡلَهَا مِنۢ بَعۡدِ قُوَّةٍ أَنكَٰثٗا[النحل: ٩۲]. «همانند آن زنی نباشید که (به سبب دیوانگی، پشم‌های) رشته خود را بعد از تابیدن، از هم وا می‌کرد».

پناه بر خدا از این گمراهی.

س۱۱۱- آخرین مطلبی که در مورد پیامبرص و مادرمان عایشهل استقرار یافته چیست؟

ج- سید شیعه علی غروی یکی از بزرگترین علمای حوزه می گوید: «شرمگاه پیامبرص باید وارد دوزخ شود چون با بعضی از زنان مشرک آمیزش کرده است»! [۵۱۶].

[۵۱۰] تفسیر عیاشی ۲ / ۲۴۳ و منظور از عسکر عایشهل است، بحار الانوار ۴ / ۳٧۸، ۸ / ۲۲۰ . [۵۱۱] مشارف أنوار اليقين في أسرار أمير المؤمنين رجب بن محمد بن رجب الحلي البُرسي،كان حيَّاً سنة ۸۱۳ ص۸۶ (الفصل الرابع )، و الصراط المستقیم إلى مستحقی التقدیم ج۳/۱۶۵ [۵۱۲] حق الیقین مجلسی، ص ۳۴٧ . [۵۱۳] الصراط المستقیم إلى مستحقی التقدیم ج۳/۱۶۵ [۵۱۴] حق الیقین ص۳۴٧ مجلسی،و تفسیر قمی ج۲/۳٧٧ (سوره تحریم) . [۵۱۵] علل الشرائع ج۲/۵۸۰ ح۱۰ (باب نوادر العلل )، بحار الأنوار ج۵۲/۳۱۴ ح٩ (باب سیره وأخلاقه، وعدد أصحابه،وخصائص زمانه...). [۵۱۶] کشف الاسرار موسوی، ص ۲۴ .