صفحه نخست عقاید (کلام) سؤال و جوابهایی در مورد شیعیان اثنا عشری بهترین علمایی که در راه مبارزه با بدعت و باطل تلاش...

بهترین علمایی که در راه مبارزه با بدعت و باطل تلاش کردند

از جمله علمایی که در این راه آزمون خوبی داده اند، و علمای بعدی همه ریزه خوار سفره آنان هستند؛ می توان اینها را نام برد: شیخ الاسلام ابن تیمیه و ابن قیم و محمّد بن عبدالوهاب و ائمه دعوت نجدی رحمهم الله و بسیاری دیگر بودند.

و در میان نویسندگان معاصر استاد شهید-ان شاء الله- احسان الهی ظهیر، محمّد مال‏الله رحمهما‏الله، ناصر بن عبدالله قفاری – خدا او را موفق گرداند- و غیره از علمایان معاصر در این راه تلاش کرده اند.

بنده در نقل عقاید شیعه به خاطر رعایت کامل انصاف و عدالت از کتابهای معتبر و مورد اعتمادشان استفاده نموده ام، تا حجّت بر آن‌ها اقامه گردد، و اعتقادشان با دلایل و روایات خودشان نقض و باطل گردد، و این امر به امید خدا بزرگترین کمک برای دختران و پسران جوان شیعی است که خداوند هدایت به دین حق و مذهب صحابه (و اهل بیت)را برایشان مقدر نموده است.

و این کتاب چکیده مختصر کتاب پرسش و پاسخ من در مهم‌ترین امور اعتقادی شیعه در پرتو منابع اصلی مذهب شیعه است، خداوند فراهم شدن آن را آسان گرداند و آن را بپذیرد.

جا دارد بعد از خداوند متعال؛ اساتید ارجمندم محمّد بن ابراهیم فوزان، عبدالله بن عبدالرّحمن جبرین، عبدالله بن محمّد غنیمان، شیخ صالح بن فوزان الفوزان، صالح بن محمّد لحیدان، عبدالرّحمن بن ناصر براک، عبدالعزیز بن عبدالله راجحی، و عبدالرّحمن بن حمّاد عمر، عبدالرحمن بن صالح محمود، ناصر بن عبدالله قفازی، محمّد بن ناصر سحیبانی، ابراهیم بن محمّد خرعان، عبدالعزیز بن سالم عمر، عبدالرّحمن بن عبدالله عجلان و عبدالمحسن بن حمد العباد البدر و دیگر کسانی که مرا راهنمایی نمودند و برایم دعا کرده اند تشکر کنم ، خداوند به جای من و به خاطر خدمت به اسلام و مسلمین به آنان پاداش نیک عطاء فرماید، و جایگاه آنان و پدر و مادرهای ما و همسران و فرزندانمان و همه مسلمین را به بهشت درآورد . آمین

و اینک به یاری خداوند یکتا و بی شریک که کارها به حول و قوه ی او انجام می گیرد، و او ما را کافی و بهترین یاور است، کتاب را آغاز می‌کنیم .

مؤلّف: عبدالرّحمن بن سعد شثری