صفحه نخست عقاید (کلام) اهل بیت از خود دفاع می کنند فصل هفتم: نقش بيگانگان در انحراف تشيع

فصل هفتم: نقش بيگانگان در انحراف تشيع

در فصل اول کتاب، نقش عبدالله بن سبأ یهودی را در انحراف تشیع ملاحظه فرمودید، و این حقیقتی است که متأسفانه بیشتر ما شیعیان ازآن بیخبریم، سالیانی دراز است که بنده در این باره فکر و مطالعه می‌کنم که چرا باید بسیاری از مندرجات کتاب‌های ما مخالف با قرآن و سنت پیامبر ص و عمل أئمه اطهار علیهم السلام باشد؟! سرانجام دریافتم که چهره‌های مشکوک زیادی هستند که در داخل کردن این عقاید باطل و افکار انحرافی به مکتب تشیع نقش کلیدی داشته‌اند.

البته یاد‌آور شوم این لطف خداوند بود که به من مهلت داد این همه مدت طولانی در حوزه علمیه نجف اشرف تحصیل و سپس تدریس کنم و به همه مصادر و مراجع علمی‌مان دسترسی داشته باشم، حقیقتاً فرصتی بسیار طلایی بود که به مطالعات و تحقیقاتم ادامه دهم، بویژه در این چند سال اخیر به حقایقی دست یافته‌ام که بسیار مهم است، و شخصیت‌هایی را شناسایی کرده‌ام که به طور قطع در منحرف کردن مکتب تشیع نقش بسیار بارز و محوری داشته‌اند.

شاید انگیزه اصلی‌ای که بنده را مجبور کرد در این زمینه به کاوش و جستجو بپردازم ظلم و خیانتی بود که احساس کردم شیعیان کوفه به اهل بیت علیهم السلام روا داشته‌اند واقعا برای من نه تنها خیلی درد آور که بسیار سؤال برانگیز بود که آخر چرا؟!.

و اکنون خرسندم به عرض برسانم که نه تنها تعجب آور و شگفت‌انگیز بلکه تأسف‌آور است بدانیم که این همه دشمنی و ستم و خیانت به اهل بیت علیهم السلام توسط کسانی بوده که خود را بنام شیعه جا زده بودند و ادعای محبت اهل بیت ÷ را داشتند، اینک چند نمونه از این شیعیان دروغین، و دشمنان واقعی اهل بیت علیهم السلام را بشناسیم: