الف) از تولد تا مقطع سنی ۱۳ سالگی

همان‌طوری که در بخش‌های قبلی اشاره شد، بنده از خانواده‌ای شیعه هستم و پدر و مادر هردو پزشک هستند. پدرم جراح و متخصص مغز اعصاب و مادرم جراح و متخصص قلب و عروق می‌باشند و هردو نیز استاد دانشگاه هستند.

تا جایی که به خاطر دارم به لحاظ عدم حضور پدرم در خانواده و رفتن به خارج از کشور به مدت زمان طولانی، از همان کودکی تحت تعلیم و تربیت مادرم بودم. و خانواده مادریم خانواده‌ای متعصب شیعی هستند که اصطلاحا از سادات حسین می‌باشند.

در عرصه و میدان علوم حوزوی تا رسیدن به رتبه «حجت الاسلام» شدن و معمم شدن و در حوزه علمیه فیضیه قم و به طور همزمان تحت شدیدترین بمباران‌های تربیتی و عقیدتی نیز قرار داشته‌ام که بر این اساس به ملاحظات و معتقدات شیعی آگاهی و پایبندی و تعهد خاصی نیز داشته‌ام.

در مقاطع تحصیلات اعم از دانشگاهی و حوزوی به ویژه در فراگیری علوم حوزوی به نحوی که در بخش‌های قبلی نیز اشاره شد، یکی از طلبه‌های برجسته و شاخص در حوزه‌ی علمیه قم و دانشجوی ممتاز و موفق در محیط دانشگاه بودم. به شهادت کارنامه درخشان حوزوی، همواره مورد تایید اساتید در حوزه علمیه قم، (مرکز مدیریت) نیز بوده‌ام که به لحاظ داشتن وجه تمایز و برجستگی خاص در بین طلاب و محیط علمی اعم از حوزه و دانشگاه به عنوان یک طلبه برجسته و شاخص به عنوان دانشجوی ممتاز و موفق مطرح بودم.

در میدان مباحثات، مناظرات، ایراد سخنرانی و روضه‌خوانی در مناسبت‌های مختلف نیز حضور فعال داشته‌ام.