901 KB
509.05 KB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/94/870
زندگی سعادتمندان نام كتاب:
توفیق محمد مصیری نويسنده:
محمد عبداللطیف انصاری مترجم:
۴۴۳۳ تعداد دریافت: ۳۳۰۱۵ تعداد نمایش:
جمعه، ۲۳ مرداد (اسد) ۱۳۸۸ تاریخ افزودن:
چهارشنبه، ۰۷ بهمن (دلو) ۱۳۹۴ به روز رسانی:
۸۳ تعداد صفحات: موجود نیست اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
برچسب‌های این کتاب

سیره و شرح حال یاران رسول الله در قرآن کریم، روایات نبوی و اقوال ائمه شیعه است. هدف از نگارش این اثر، دفاع از ساحَت صحابه پیامبر خدا و گفتار و کردار آنها و یادآوریِ‌ شأن و جایگاه پرارج آنهاست. نویسنده، کتاب را با شرح و تفسیر و بیان شأن نزول آیاتی از قرآن شروع می‌کند که درباره مهاجرین و انصار و دوستان واقعی رسول اکرم نازل شده است. او در این بخش، با ذکر آیات متعدد قرآن کریم، نشان می‌دهد که صحابه پیامبر مردانی درستکار، مؤمنین حقیقی و مجاهدینی شایسته بودند که رضوان الهی و بزرگ‌ترین پاداش اخروی، نصیبشان شده بود. در فصل دوم روایات بسیاری از پیامبرِ رحمت صلی الله علیه وسلم  نقل شده که در موقعیت‌ها و موضوعات مختلف، یاران خود را ستوده و آنان را شایسته بهترین نعمات و احترام‌ها می‌دانست. نویسنده، بخش سوم را به گفته‌های صحابه در حق یکدیگر و ستایش متقابل آنان اختصاص داده و بدین شکل، نشان می‌دهد که چه دوستی و الفتی میان ایشان برقرار بوده است. فصل چهارم به روابط خویشاوندی بین اهل بیت و صحابه و ازدواج‌های میان آنها پرداخته و مدرک دیگری دالّ بر محبت و مودت میان آنان، در اختیار خواننده قرار می‌دهد. فصل پنجم کتاب، نکته‌هایی است آموزنده از زندگی اهل بیت و صحابه و رفتارهای آنان نسبت به یکدیگر. برخی از موضوعات و حکایت‌های این بخش، عبارتند از: موضع علی در برابر دشنام به شیخین، سخنان علی در باره شهادت عمر، رابطه عایشه و فاطمه زهرا، روش عملی با اهل نجران و فضایل ابوبکر و عمر  رضی الله عنهم . 

در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
  • این کتاب در دیگر زبان ها در حال حاضر موجود نیست.
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است