1.05 MB
586.35 KB
579.22 KB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/45/748
سرخاب و سفید آب - شیعه پاسخ ... نام كتاب:
علی حسین امیری نويسنده:
تالیف مترجم:
۹۲۱۰ تعداد دریافت: ۵۸۶۵۱ تعداد نمایش:
سه شنبه، ۰۶ مرداد (اسد) ۱۳۸۸ تاریخ افزودن:
چهارشنبه، ۰۷ بهمن (دلو) ۱۳۹۴ به روز رسانی:
۱۱۵ تعداد صفحات: موجود نیست اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
برچسب‌های این کتاب
کلیدواژه‌های این کتاب

بررسی تحلیلیِ اعتقاداتِ مذهبی شیعیان، طرح سئوال از علمای شیعه و پاسخ به ادعاهای آنان است. هدف این اثر مانند ساید کتب انتقادی، نمایاندن حقیقت دین و نشان‌دادن نکات انحراف مذهب شیعه و دعوت به بازاندیشی در معتقدات دینی است. نویسنده این اثر شیوه تحدّی در پیش گرفته و تمام علمای شیعه را به پاسخگویی به ایرادات و شبهه‌های مطرح‌شده کتاب دعوت نموده و با چنان قطعیتی از عجز و ناتوانی و داماندگی آنان در ارائه جواب سخن می‌گوید که در غیر این صورت وعده داده است که خود را همانند زنان خواهد آراست و این، وجه تسمیه کتاب است. پرسش‌های مطرح‌شده در کتاب، مشروح است بدین معنی که وی روایات کتاب‌های شیعه را مبنای کار قرار داده و یک یا چند حدیث را در کنار هر پرسش عرضه می‌کند تا نشان از استناد صحیح به سخنان مورد قبولِ خود شیعیان باشد. به تصریح نویسنده، نتیجه مطالعه کتاب، آن است که خواننده درخواهد یافت که مکتبی که روحانیون شیعه به عنوان مکتب اهل بیت معرفی می‌کنند، بی‌پایه و اساس و دارای دروغ‌های فراوان بوده و با مکتبِ اهل بیت، در تضاد کامل است. برخی از موضوعات مورد بحث در کتاب عبارتند از: کودتای خلافت، نام علی در قرآن، رابطه علی با خلفا، تقیه در کلام و رفتار علی، واقعیت حدیث قرطاس، پیوندهای خویشاوندی علی و خلفاء، شهادت یا وفات فاطمه، وثاقت خطبه فدک، قبرپرستی و زیارت و نقش صفویه در پیدایش شیعه غالی.

در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است