2.68 MB
380.55 KB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/45/328
خلافت و امامت نام كتاب:
حیدر علی قلمداران نويسنده:
تالیف مترجم:
۱۳۶۵۱ تعداد دریافت: ۵۱۷۹۶ تعداد نمایش:
يکشنبه، ۱۷ خرداد (جوزا) ۱۳۸۸ تاریخ افزودن:
جمعه، ۲۲ خرداد (جوزا) ۱۳۹۴ به روز رسانی:
۸۱ تعداد صفحات: موجود نیست اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
برچسب‌های این کتاب
کلیدواژه‌های این کتاب

دیدگاه شیعیان را دربارۀ جانشینی پیامبر بررسی کرده و نادرستی آن را به اثبات می‌رساند. در بخش نخست کتاب، خواننده با شرح حال استاد قلمداران آشنا می‌شود. بخش دوم، نویسنده با بهره‌گیری از منابع شیعی، دیدگاه امام علی را دربارۀ خلافت تشریح کرده و نشان می‌دهد که برخلاف ادعای شیعه، وی هرگز این مقام را حق خود ندانسته و با سه خلیفۀ پیش از خود در نهایت دوستی و برادری رفتار کرده است. همچنین آیاتی از قرآن که شیعه مدعی است دربارۀ امامت نازل شده  به دقت تفسیر می‌شود و این بار نیز نادرستی دیدگاه و رویکرد شیعه به اثبات می‌رسد. نقطۀ قوت این اثر، آن است که در بسیاری موارد از منابع مورد پذیرش شیعیان استفاده کرده و راه را بر بهانه‌جوییهای آنان بسته است.

طرح پرسش‌های بنیادین درباره اعتقادات شیعه درباره امامت ائمه و خلافت صحابه بزرگوار پیامبر اسلام است. نویسنده در این اثر، با استعانت از آیات نورانی قرآن کریم، سخنان گهربار پیامبر گرامی اسلام ، صحابه و تابعین ارجمند ایشان، مسایل مهمی را درباره امر خلافت و امامت مطرح کرده و شیعیان را به تفکر و انصاف در مورد آن دعوت می‌کند. وی در آغاز کتاب، به بحث درباره رویکرد حضرت علی(ع) به مسئله انتخاب خلفای قبل از خود پرداخته و خطبه‌ها، نامه‌ها روایات رسیده از وی را درباره رضایت از این امر، نقل می‌کند. در ادامه، به موضوعِ ذکر نام ائمه شیعه در قرآن می‌پردازد و ضمن تفسیر آیه‌های مورد ادعای شیعیان، نادرستی برداشت آنان از این آیات را به اثبات می‌رساند. بخش پایانی کتاب، به عصمت و بی‌خطاییِ ائمه شیعه می‌پردازد. در این بخش، نویسنده پس از استدلال‌های متعدد قرآنی، روایات متعددی از خودِ ائمه درباره عدم مصونیتشان در برابر خطا و لغزش نقل می‌کند.

نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است