صفحه نخست سیره نبوی مغازی: تاریخ جنگ‌های پیامبر اعظم
193.93 MB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/93/1677
مغازی: تاریخ جنگ‌های پیامبر ... نام كتاب:
محمد بن عمر واقدی نويسنده:
محمود مهدوی دامغانی مترجم:
۷۳۹۵ تعداد دریافت: ۱۲۶۴۵ تعداد نمایش:
يکشنبه، ۲۰ مرداد (اسد) ۱۳۹۲ تاریخ افزودن:
يکشنبه، ۲۰ مرداد (اسد) ۱۳۹۲ به روز رسانی:
۹۴۹ تعداد صفحات: موجود نیست اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
برچسب‌های این کتاب
کلیدواژه‌های این کتاب

سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم و شرح حوادث و رویدادهایی است که در غزوات و سرایا رخ داده است. اثر حاضر، یکی از معتبرترین و بهترین منابع مربوط به جنگ‌های صدر اسلام بوده و بی‌شک، در زمره موثق‌ترین منابع پژوهشی تاریخ اسلام و سیره حضرت رسول صلی الله علیه وسلم به شمار می‌رود. هدف از ترجمه این اثر، رفع ابهامات و شبهاتی است که در ذهن جوانان پاک‌سیرت در مورد نبردهای حضرت محمد صلی الله علیه وسلم و نحوه رفتار ایشان با کفار و اهل کتاب ایجاد شده است. این کتاب، تقریباً قدیمی‌ترین اثر در نوع خود محسوب می‌شود که از دستبرد حادثه و تغییر در امان مانده و نسبت به تاریخ غزوات «ابن هشام» و سیره «ابوالفداء» یا «ابن سید الناس» بسیار مفصل‌تر است. به علاوه، اهمیت مقام علمی و فضایلِ واقدی چنان است مؤلفان و مصنفان قرن سوم هجری به بعد، به آثارش استناد کرده و اقوال واقدی را معیار حقیقت و وثوق گزارش‌های تاریخی دانسته‌اند. همچنین، آراء و اخبار وی مرجع شیعه و سنی بوده و هردو گروه در موردش اتفاق نظر دارند. او در تألیف این اثر تلاش کرده تا در مورد هر جنگ یا سریه، آیاتی را که شأن نزولش مربوط به آن است ذکر کند؛ به طوری که گاه، فصل جداگانه‌ای بدین منظور گشوده است؛ مانند قضیه بدر، احد و بنی نضیر. در این کتاب، صرفاً محتوای جنگ‌ها را نمی‌خوانیم، بلکه مطالب آموزنده و درس‌های متعدد عقیدتی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی آموزنده‌ای می‌آموزیم و با نکات پندآموزِ بسیاری درباره صمیمیت و فداکاری و اخلاص مسلمانان در سایه ارشاد و تربیت حضرت ختمی‌ مرتبت صلی الله علیه وسلم آشنا خواهیم شد.

  • فهرست این کتاب در حال حاضر موجود نیست.
در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
  • این کتاب در دیگر زبان ها در حال حاضر موجود نیست.
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید





برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است