صفحه نخست حجیت و جایگاه حدیث و سنت بررسی سنت نبوی در نوشته های دشمنان اسلام و پاسخ به آنها - جلد اول
4.96 MB
1.84 MB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/29/112
بررسی سنت نبوی در نوشته های ... نام كتاب:
عماد سید شربینی نويسنده:
گروه علمی فرهنگی موحدین مترجم:
۳۵۵۸ تعداد دریافت: ۹۶۰۲ تعداد نمایش:
يکشنبه، ۱۸ خرداد (جوزا) ۱۳۹۳ تاریخ افزودن:
يکشنبه، ۱۸ خرداد (جوزا) ۱۳۹۳ به روز رسانی:
۷۴۴ تعداد صفحات: ۱۷x۲۴ وزیری اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
دیگر جلدهای این کتاب

بررسی تحلیلی و انتقادیِ آن دسته از اخبار تاریخی و روایات منسوب به پیامبر اکرم است که دشمنان اسلام با اشاره و استناد به آنها سعی در تخریب چهره رسول الله صلی الله علیه و سلم  و تخطئه آموزه‌ها و عقاید اسلامی دارند. نویسنده در این اثر مفصل، ابتدا به روش شناسیِ بررسی احادیث و اخبار سیره پرداخته و خواننده را با اصول اولیه مطالعه حدیث آشنا می‌کند. وی پس از بیان کامل اصطلاحات و راه‌های شناخت تفاوت‌های معانی لغوی و اصطلاحی، «سنت» و «حدیث» را با کمک این دو معنا (لغوی و اصطلاحی) تعریف نموده و شبهات مهمی را که پیرامون نامگذاری آنها مطرح شده است، پاسخ می‌دهد. وی در ادامه، شیوه‌های صحیح حدیث‌شناسی رسول اکرم را معرفی کرده و سپس به بیانِ مشروحِ اهمیت حدیث در حفظ بنیان‌های عقیدتیِ دین می‌پردازد. او در فصل آتی، دشمنان سنت و سیره پیامبر اکرم را معرفی نموده و از جمله به هواپرستان و بدعتگذاران (خوارج، شیعه، معتزله)، شرق‌شناسانِ غربی و بدعتگذارانِ جدید (لائیسم، بهائیت و قادیانی‌ها) اشاره می‌کند. موضوع بعدی کتاب، معرفی ابزار و حربه‌هایی است که دشمنان اسلام در گذشته و حال برای ضربه‌زدن به سنت نبوی از آن استفاده می‌کنند؛ که عبارتند از: شبهه درباره حجّیت سنت نبوی، ایجاد شک در حُجّیت خبر آحاد، طعنه‌زدن به روایان سنتِ رسول، تشکیک در منابع و کتب سنت و ایجاد اعتبار برای منابع نامعتبر در تاریخ نگاریِ سنت، نویسنده در فصل بعد، نمونه‌هایی از احادیث صحیحی را می‌آورد که مورد شبهه واقع شده‌اند و با بیانی قاطع و مستدل به آنها پاسخ می‌دهد. فصل پایانی کتاب، زیان‌های رّد احادیث و اخبار صحیح پیامبر و مفاسد و مشکلات ناشی از آن را برمی‌شمارد.

  • فهرست این کتاب در حال حاضر موجود نیست.
در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
  • این کتاب در دیگر زبان ها در حال حاضر موجود نیست.
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است