صفحه نخست سیره نبوی زندگانی پیغمبر اسلام صلی الله علیه وآله وسلم
1.46 MB
722.93 KB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/93/1093
زندگانی پیغمبر اسلام صلی الل... نام كتاب:
سید ابوالحسن علی الندوی نويسنده:
محمد حسینی مترجم:
۴۲۶۱ تعداد دریافت: ۶۳۹۲۵ تعداد نمایش:
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت (ثور) ۱۳۸۹ تاریخ افزودن:
چهارشنبه، ۰۷ بهمن (دلو) ۱۳۹۴ به روز رسانی:
۱۸۱ تعداد صفحات: موجود نیست اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلیدواژه‌های این کتاب

شرح حال پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و سلم ـ‌ و رویدادهای زندگی ایشان است. نویسنده در اثر حاضر با بهره‌گیری از منابع معتبر تاریخی و روایی، سیرۀ رسول خدا را با نثری ساده و خواندنی بیان می‌کند. وی در آغاز، ویژگی‌های جامعه جاهلی عربستان و ادیان قبل از اسلام را برشمرده و به دلایل بعثت پیامبر در جزیرة العرب می‌پردازد. آنگاه به نَسَب شریف آن حضرت اشاره کرده و چگونگی تولد و رشد ایشان تا دوران نوجوانی را بیان می‌نماید. او در فصل آتی، به داستان بنای کعبه اشاره کرده و نحوۀ بعثت و حوادث مرتبط با آن را شرح می‌دهد؛ سپس نحوۀ تبلیغ دین در مکه و مراحل مختلف آن را توصیف کرده و دلایل هجرت به حبشه و سپس مدینه را بازگو می‌نماید. شرح جنگ‌های مسلمانان پس از هجرت به مدینه و جنگ‌های خارجی با دیگر اقوام و ادیان موضوع فصل بعدی کتاب است. نویسنده در بخش پایانی کتاب درس‌های وحدت و یکتاپرستی اسلام را برشمرده و رویدادهای واپسین روزهای زندگی شریف حضرت رسول را شرح می‌دهد.

نویسنده در تألیف این کتاب بر تلخیص «السیرة النبویة» تألیف ابن هشام که از قدیمیترین کتاب‌های سیرت است و با استناد به مراجع قدیم و سایر کتب صحاح سته تکیه کرده است. اما مؤلف ضرورت ندیده که خواننده را به رجوع به آن مراجع و مآخذ با قید صفحات وادارد، زیرا این کتاب برای نوجوانان تألیف شده نه برای کسانی که اهل بحث و تحقیق هستند.

  • این کتاب در دیگر زبان ها در حال حاضر موجود نیست.
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید

برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است