صفحه نخست عقاید (کلام) سایه های خدا در زمین نقش ملت در ایجاد سایه‌های خدا

نقش ملت در ایجاد سایه‌های خدا

اکثر نویسندگان سعی دارند در مطالب خود مردم را خیلی مورد نقد قرار ندهند تا طرفداران خود را از دست ندهند و مردم را رنجور نکنند و مسبب اصلی انحرافات را بیشتر بر گردن سایر اشخاص می‌اندازند، اشخاصی چون روحانیون یا حکومت و غیره... ولی چون ما نمی‌خواهیم سر خود را کلاه بگذاریم و جویای حقیقت هستیم، در اینجا اینکار را نمی‌کنیم و به نقش ملت در ایجاد این انحرافات می‌پردازیم.

به نظر ما یکی از علت‌های اصلی وجود خرافات و فرقه‌های خرافی یا حکومتی ظالم یا روحانیون گمراه و... مردم و ملت هستند، چرا؟ چون اگر شما مردم مشتری خرافات و خریدار آن نباشید مطمئن باشید آخوندها یا مداحان دائم بالای منبر نمی‌روند و مزخرف نمی‌گویند. وقتی روحانیون و مداحان می‌بینند صحبت‌هایشان خریدار و طرفدار فراوان دارد این طبیعی است که از کار خود دست نکشند و به ترویج خرافات ادامه دهند. در ضمن شما فکر می‌کنید این روحانیون یا رجال حکومتی از کجا آمده‌اند؟ بطور حتم از آمریکا یا اسرائیل نیامده‌اند، تمامی این‌ها از دل مردم و جامعه بیرون آمده‌اند، پسر شما در بسیج محله [٧٩] بوده یا در حوزه‌های علمیه و سپس مداح و آخوندی خرافی شده است یا خیلی زرنگ بوده و رئیس جمهور یا رهبر شده، پس شما ملت نباید دائم از آخوند و رهبر و مسئولین ناراضی و متنفر باشید چون همه این‌ها از خودتان هستند نه از جایی دیگر. تا وقتی خودتان را درست نکنید اوضاع به همین منوال خواهد بود، تا وقتی شما با فرزندانتان به روضه می‌روید و پای خرافات آخوندها می‌نشینید و فرزند شما نیز با همین افکار غلط بزرگ می‌شود، در آینده نیز همین فرزند شما می‌شود: یکی از مسئولین حکومتی، یکی از سایه‌های خدا یا یکی از طرفدران سایه خدا.

می دانید وسعت ذهن و دید مردم خرافه پرست تا کجاست؟ تا ته چاه جمکران!!، تا ضریح امامان!! در سفر حج تا محدوده قبرستان بقیع!!، تا زیارت عاشورا و لعن خلفا!! تا دشمنی با اهل سنت!! تا گذاشتن مهر در نماز و دست باز نماز خواندن!! تا برپایی روضه و عزا برای اهل بیت!! و به طور کلی تا باور کردن هر خرافه‌ای از دهان آخوندها!!.

پس با وجود چنین افکاری شما می‌خواهید چه کار بکنید؟ حتی ارشاد چنین اشخاصی بسیار مشکل است، چنین اشخاصی از کودکی چنین تربیت شده‌اند و با دو کلام صحبت ما عوض نمی‌شوند، این‌ها بر سر باء بسم الله مانده‌اند، آنوقت شما می‌خواهید در مورد اتحاد با مسلمین و دست برداشتن از عقاید غلط صحبت کنید و به قول شاعر که می‌گوید:

خانه از پای بست ویران است
خواجه در فکر نقش ایوان است

یا درست کردن ضریح برای ائمۀ معصومین!! مخصوصاً برای ائمه بقیع که مظلومانه در آنجا خفته‌اند!! یا اینکه با پای راست به دستشویی بروند نه با پای چپ!! یا اینکه پرداخت خمس مالشان به تاخیر نیفتد!!.

مردم ما امام زمانی هستند و نشسته‌اند تا امام زمان بیاید و کارها را درست کند!!.

ملت باید اصلاح و تربیت و تعلیم اسلام واقعی را از خودش شروع کند تا جامعه درست شود و سایه‌های خدا و دکانداران مذهبی به وجود نیایند و اگر هم هستند نابود شوند و به قول معروف: از ماست که بر ماست.

میانگین میزان مطالعه در ایران تقریباً صفر است و متاسفانه مردم علاقه‌ای به خواندن کتاب ندارند و در این مسیر سعی و تلاشی نمی‌کنند. تازه در ایران کتاب‌هایی که به ضرر حکومت و آخوندها باشد منتشر نمی‌شود [۸۰] و حتی روی سایت های اینترنتی نیز بسته هستند و فیلتر شده‌اند. پس مطالعه نداشتن شما مساوی است با احمق شدن و گوسفند صفت بار آمدن، یعنی بیشتر دوست دارید بشنوید تا بخوانید و این شنیدن شما نیز پای منبر آخوندی گمراه و متعصب است که سعی دارد مغز شما را هم مانند مغز خودش پر از خرافات کند و شما را نیز با خود به گمراهی و دوزخ بکشاند.

توصیۀ من به کسانی که می‌خواهند اصلاحاتی به وجود آورند این است که بدترین و مهمترین مانع پیش روی شما در واقع ملت و مردم نادان و گمراه هستند، اگر این‌ها را از سر راه بردارید دولت و حکومت خود به خود از بین می‌رود. البته چنانچه این نظام و آخوندهای آن که طرفدار خرافات هستند نابود می‌شدند شما راحت‌تر می‌توانستید مردم را هدایت کنید و صدای خود را به آن‌ها برسانید و دیگر دولتی نبود که صدای شما را سانسور کند، ولی باید توجه داشته باشید که دولت نیز از همین مردم درست شده و به خاطر حمایت همین مردم خرافی است که پایدار مانده است. تا وقتی می‌بینی هنوز مردم امامزاده پرست هستند و خمس می‌دهند و خودشان مروج خرافات هستند دیگر چه انتظاری برای پیشرفت دارید.

[٧٩] اکثر بچه‌هایی که در بسیج محله خود عضو هستند شست و شوی مغزی می‌شوند و دارای روحیه‌ای تفرقه افکن و متنفر از اهل سنت هستند یا دارای خرافات و چرندیات فراوانی می‌شوند که دکانداران مذهبی در سرشان فرو می‌کنند، بعد هم از بسیج می‌آیند داخل سپاه و مسئول اداره جامعه و ملت می‌شوند. البته حوزه‌های علمیه نیز به همین شکل است و مملو از شیاطین و خرافات حوزوی است، از کتب خرافی آن‌ها که بگذریم مثلاً عید عمر می‌گیرند (عمر کشون) و در آن روز انواع حرکات بی‌ادبانه را انجام می‌دهند. [۸۰] در ایران تا دلتان بخواهد کتاب‌های امثال مجلسی چاپ می‌شود تا شما بیشتر خرافاتی شوید.