سخني با خوانندة گرامي

در پایان لازم به تذكر است كه مقصود از نوشتن این مطالب به هیچ عنوان توهین به اعتقادات شما نبوده و نیست، بلكه تنها و فقط به خاطر دلسوزی و هدایت شماست. همیشه دوست شما معایب شما را بازگو می‌كند و به قول شخصی كه می‌گفت: دوست می‌گوید: گفتم و دشمن می‌گوید: می‌خواستم بگویم. و هرکس این معایب را صریح‌تر به شما گفت او با شما دوست‌تر است. حضرت علی÷ فرموده: «حقیقت را با صریح‌ترین لهجه بگو». بنابراین، برای اصلاح کردن باید ریشه‌ای عمل نمود و در پرده سخن گفتن دردی را دوا نمی‌کند. اینجانب نیز وقتی تحقیق کردم و متوجه عقاید اشتباه ایشان شدم به راحتی تمام آنها را كنار گذاشتم و در موردشان تعصب نشان ندادم، چون نمی‌خواستم سر خودم را كلاه بگذارم، شما نیز همین‌گونه باشید. اگر ما واقعاً به آخرت ایمان داشته باشیم نمی‌بایست در امر دین ساده برخورد نموده و در مورد آن تحقیق نكنیم و تنها تقلید كنیم. امیدوارم شما نیز چنانچه تحقیق كردید و این مطالب را صحیح دانستید، از عقاید قبلی خود بگذرید. در پایان باز می‌گویم: چنین شخصی (محمدبن الحسن العسكری، امام دوازدهم شیعه) وجود خارجی ندارد، بنابراین، چنانچه ما در جایی از كتاب مطلبی در مورد او نوشته‌ایم، كسی وجود نداشته تا به او توهین شود و برای بیداری مراجع گمراه و مردم نادان می‌بایست فریاد کرد تا بلکه عده‌ای از این خواب گران برخیزند.

توجه داشته باشید که گمراه بودن مردم، امری عادی و ممکن است، و چنین تصوری نداشته باشید که ممکن نیست ما گمراه باشیم و با خود بگویید: ما در کشتی نجات اهل بیت هستیم، این عقاید و خرافات شیعه ربطی به اهل بیت ندارد. شما ببینید جمعیت کثیری از جهان امروز را مسیحیان تشکیل می‌دهند و به دین خود و شفاعت گناهانشان توسط عیسی مسیح بسیار خوش‌بین هستند و یا معتقدند او پسر خداست و یا او را به صلیب کشیده‌اند؛ و عقاید دیگری که ما مسلمین قبول نداریم. حتی ادیان بسیاری دیگر نیز هستند چون یهودیت و بودایی و یا کمونیستها که برخی اصلاً جزء ادیان نیستند. پس می‌بینید که عده زیادی از مردم جهان دارای عقاید اشتباه و حتی شرک آمیز و کفرآمیز هستند و گمراه بودن یا گمراه شدن مردم امری غیر عادی نیست، و این خطری است که هرکس را تهدید می‌کند و شما تافتۀ جدا بافته نیستید.

پس لازمه کار این است که ابتدا کمی نسبت به عقاید قبلی خود شک کنید و در مورد آنها تفکر و تجدید نظر کنید و به تحقیق بپردازید و مطمئن باشید اگر شما از کسانی هستید که مذهبی موروثی را از والدین خود گرفته‌اید و فقط به مراجع مذهبی خودتان توجه دارید، در این صورت شدیداً در خطر گمراهی هستید و با آن مسیحیان و یهودیان تفاوت چندانی ندارید.

خواننده گرامی توجه داشته باشد اعتقاد به ظهور منجی در بسیاری از مذاهب و ادیان دنیا وجود دارد و حتی سرخپوستان آمریکایی نیز به آمدن شخصی منجی امیدوار هستند. پس شما نباید هر عقیده‌ای را که در مذهب موروثی و تقلیدی خود یافته‌اید بدون تحقیق بپذیرید. وجود امام زمان شیعیان از قرآن و احادیث و عقل ثابت شدنی نیست، و از اینها گذشته، عقاید موجود پیرامون او دارای ضررهای بسیاری است که در صفحات قبلی به آنها اشاره کردیم. نیز فراموش نکنید این‌قدر که دکانداران مذهبی و رجال حکومتی و روحانیون شیعه نسبت به مسأله مهدی حساسیت دارند، نسبت به هیچ چیز دیگری اینچنین نیستند، چرا؟ چون پایه و اساس نظام و حکومت و دکان ایشان بر این امر استوار شده و مسأله مهدی متعلق به زمان حال و آینده ایشان است، ولی مسائل دیگر چون خلافت، مربوط به گذشته است و می‌بینید که نسبت به آنها کمتر حساس هستند، ولی در مورد مهدی خیلی مراقب هستند و چنانچه کسی کتابی در نقد او نوشت، خدا می‌داند چه بلائی بر سر آن نویسنده می‌آورند. ولی ما این خطر را به جان خریدیم و این مطالب را صریحاً نوشتیم تا بلکه عده‌ای بیدار شوند؛ و لازم به تذکر است چنانچه شما پس از خواندن این کتاب باز هم به وجود چنین شخصی ایمان داشته باشید و زحمت تحقیق بیشتر هم به خود ندهید، آن وقت دیگر گناه افترا بر خدا، بر گردن خودتان است[۱۲۰].

به امید اینكه ملت ما از این توهم مالیخولیائی بیرون آیند و اجازه ندهند بیشتر از این توسط دكانداران مذهبی استعمار شوند، ان شاء الله.

من الله التوفیق

بهار ۱۳۸۷ هجری شمسی

[۱۲۰]- فراموش نکنید موضوع مهدی قابل قیاس با اجتهاد در فروع دین نیست که بین فرق مختلف اسلامی متفاوت است، این عقیده مهدی جزء اصول مذهبی شده و به نام آن حکومت و خیلی کارهای دیگر صورت گرفته و خرافات و عقاید شرک آلود دیگری نیز دارد.