افترا بر خدا

مورد بعدی که بسیار مهم است این است که خوانندۀ گرامی توجه داشته باشد در دین اسلام، دروغ بستن به خدا و پیامبر خدا از بزرگترین گناهان است، در سوره هود آیه ۱۸ چنین آمده:

﴿وَمَنۡ أَظۡلَمُ مِمَّنِ ٱفۡتَرَىٰ عَلَى ٱللَّهِ كَذِبًاۚ أُوْلَٰٓئِكَ يُعۡرَضُونَ عَلَىٰ رَبِّهِمۡ وَيَقُولُ ٱلۡأَشۡهَٰدُ هَٰٓؤُلَآءِ ٱلَّذِينَ كَذَبُواْ عَلَىٰ رَبِّهِمۡۚ أَلَا لَعۡنَةُ ٱللَّهِ عَلَى ٱلظَّٰلِمِينَ ١٨ [هود: ۱۸].

«و کیست ستمکارتر از کسی که بر خداوند دروغ بندد، اینان را (در قیامت) به پیشگاه پروردگارشان عرضه دارند و گواهان گویند: اینان کسانی هستند که بر پروردگارشان دروغ بستند بدانید که لعنت الهی بر ستمکاران (مشرک) است».

در سوره انعام آیه ۱۴۴ آمده:

﴿فَمَنۡ أَظۡلَمُ مِمَّنِ ٱفۡتَرَىٰ عَلَى ٱللَّهِ كَذِبٗا لِّيُضِلَّ ٱلنَّاسَ بِغَيۡرِ عِلۡمٍۚ إِنَّ ٱللَّهَ لَا يَهۡدِي ٱلۡقَوۡمَ ٱلظَّٰلِمِينَ [الأنعام: ۱۴۴].

«کیست ستمکارتر از آن کس که به خدا دروغ بندد تا به جهل خود مردمان را گمراه کند البته خدا ستمکاران را هدایت نخواهد کرد».

در سوره یونس آیه ۶۹ آمده:

﴿قُلۡ إِنَّ ٱلَّذِينَ يَفۡتَرُونَ عَلَى ٱللَّهِ ٱلۡكَذِبَ لَا يُفۡلِحُونَ ٦٩ [یونس: ۶۹].

«بگو (ای رسول ما) که هرگز آنان که به خدا چنین نسبت دروغی دهند رستگار نمی‌شوند».

پس کسانی که بر خدا دروغ بسته‌اند ظالم‌ترین افراد هستند و نمی‌توان به بهانۀ اجتهاد نمودن در دین آنها را بدون تقصیر دانست. و اجتهاد در فروع و مسائل جزئی با مسأله اصول عقاید و حکومت کردن به نام خدا تفاوت دارد. شما امامت را از نبوت هم بالاتر و از اصول بسیار مهم اسلام می‌دانید، شما حکومت را فقط و فقط در انحصار مهدی و فقهای نایب او می‌دانید و می‌گویید: ولی امر مسلمین جهان[۱۱۷]، در صورتی‌که امام زمانی وجود ندارد، پس نایب او نیز گمراه است و به خدا دروغ بسته و امامت را از اصول دین کرده است و مهدویت را از مهم‌ترین امور می‌داند و خود را جانشین پسر بچه‌ای می‌داند که ۱۲۰۰ سال پیش درون سردابی رفته و تا قیامت هم بیرون نمی‌آید[۱۱۸].

جالب است که رجال حکومتی در ایران دین را از سیاست جدا نمی‌دانند ولی با حکام کشورهای کمونیستی مانند روسیه و چین، مذاکره و دوستی دارند و می‌گویند: سیاست اقتضا می‌کند. ما نمی‌دانیم چرا در آنجا دیگر دین را مد نظر قرار نمی‌دهند و فقط به سیاست می‌چسبند و رهبر ایشان نیز در مقابل رئیس جمهور کشوری کمونیستی می‌نشیند و نیش خود را باز می‌کند ولی به کشورهای عربی منطقه خیلی روی خوش نشان نمی‌دهد. لابد دین کمونیست‌ها را بهتر از دین اهل سنت دیده است و یا با خود گفته: چین و روسیه که وهابی نیستند ولی عر‌ب‌ها وهابی هستند و قبور ائمه را تزئین نمی‌کنند![۱۱۹] هر کس به مذهب و حکومت ایشان کاری نداشته باشد، فردی قابل قبول خواهد بود، چون کسی نمی‌تواند تنها به مذهب ایشان ایراد بگیرد و بگوید: من با حکومت شما کاری ندارم، چرا؟ چون که ایشان مذهب خود را جدا از سیاست نمی‌دانند و البته کمونیست‌ها فعلاً نه با مذهب ایشان کاری دارند و نه با سیاست ایشان مخالفند و سیاست‌ها تا زمانی که منافع خود را تامین بدانند با هم دوست هستند و فعلاً ایران منافع ایشان را تضمین کرده است. البته مقصر اصلی در سواری گرفتن آخوندها، خود مردم هستند، اگر شما خریدار خرافات ایشان نبودید، اینها هیچ غلطی نمی‌توانستند بکنند، ولی متأسفانه هنوز مردم آقا را دوست دارند یا مهدی موهوم را می‌پرستند و خاک امام‌زاده را بر چشم می‌گذارند، پس زیر بار ظلم بمانید.

در اینجا بعضی از تفاوت‌های امام حاضر با امام غایب را می‌آوریم:

امام حاضرامام غایب

امام حاضر: پیدا امام غایب: پنهان
امام حاضر: بیرون از پرده امام غایب: در پس پرده
امام حاضر: بشری معمولی امام غایب: مافوق بشری
امام حاضر: دارای اعمال طبیعی امام غایب: مافوق بشری
امام حاضر: دارای اعمال طبیعی امام غایب: دارای اعمال مافوق طبیعی
امام حاضر: دارای اعمال طبیعی امام غایب: دارای اعمال مافوق طبیعی
امام حاضر: بر سنت نبی اکرمص امام غایب: بر سنت خودش (عمل امام حجت است)
امام حاضر: حقیقت محض امام غایب: خرافات محض
امام حاضر: ایستاده در برابر ظلم امام غایب: غایب در برابر ظلم
امام حاضر: به نفع اسلام و مسلمین امام غایب: به نفع شیعه
امام حاضر: دوستدار شیخین امام غایب: دشمن شیخین
امام حاضر: نماز جمعه واجب امام غایب: در زمان ظهورش واجب
امام حاضر: دعوت به اتحاد امام غایب: دعوت به تفرقه و کشتار
امام حاضر: دوستی با مسلمین امام غایب: انتقام از اهل سنت
امام حاضر: مسلمین حاضر برای او امام غایب: شیعیان منتظر برای او
امام حاضر: دارای مهربانی و شفقت امام غایب: تا زین اسبش در خون
امام حاضر: فراموشی کینه‌های گذشته امام غایب: نو کردن کینه‌های گذشته
امام حاضر: مجازات گذشتگان با خداست امام غایب: رجعت مردگان برای مجازات شدنتوسط او
امام حاضر: استوار بر عقل و منطق امام غایب: استوار بر اوهام و خیالات
امام حاضر: مجازات بدکاران مرده در قیامت امام غایب: مجازات بدکاران مرده در همین دنیا
امام حاضر: اعمال عقلی امام غایب: اعمال غیر عقلی
امام حاضر: به انتخاب مردم امام غایب: انتصابی و از سوی خدا
امام حاضر: دارای یارانی معمولی امام غایب: دارای یارانی پرنده (طی‌الارض)
امام حاضر: واقعیت امام غایب: وهمی و خیالی
امام حاضر: دارای خطا امام غایب: معصوم از خطا
امام حاضر: حاضر همیشه حاضر امام غایب: غایب همیشه غایب

[۱۱۷]- خنده دار است که در خود ایران هم بسیاری از مردم و جوانان ولی فقیه و نظام حاکم را قبول ندارند، آن وقت اینها می‌گویند: ولی امر مسلمین جهان! و می‌خواهند آن را به خارج هم صادر کنند! [۱۱۸]- دائم شعار می‌دهند و می‌گویند: ولیّ فقیه تنها جانشین بر حق پیامبرص می‌باشد. [۱۱۹]- حتی وحدت ایشان با اهل سنت نیز وحدتی سیاسی است، چون که بیشتر کشورهای اطراف ایران از اهل سنت هستند و ممکن است برای حکومت خطری باشند، وگرنه هر کسی می‌داند که روافض با اهل سنت از زمین تا آسمان اختلاف دارند، پس هیچ‌گاه با هم وحدتی دینی و قلبی ندارند و نخواهند داشت، ایجاد وحدت با مذهبی که در آن بزرگان دینی اهل سنت لعن می‌شوند جور در نمی‌آید، و البته فریضۀ امر به معروف و نهی از منکر هم در مورد سیاست وجود ندارد و اینجا دیگر سیاست از دین جدا می‌شود و کسی که اینکار را بکند ضد ولایت فقیه و مفسد فی‌الارض و مرتد خواهد شد.