صفحه نخست عقاید (کلام) خوشبخت ترین زن دنیا درّ پنجم: هیچ کسی خوشبخت‌تر از مؤمنان نیست

درّ پنجم: هیچ کسی خوشبخت‌تر از مؤمنان نیست

سهل علي نفسك الأمورا
و كن علي مرّها صبورا

«کارها را بر خود آسان بگیر و در برابر امور ناگوار، صبور و شکیبا باش».

زندگی‌نامه‌ی دهها نفر از ثروتمندان و سرآمدان دنیا را که به خدا ایمان نداشته‌اند، مطالعه نمودم؛ زندگیشان را چنان دیدم که فرجامش، شقاوت و بدبختی بود؛ سرانجامی داشتند آکنده از نفرین و تیرگی؛ آنچه، به آن می‌بالیدند، به رسوایی انجامید! آنان، اکنون کجا هستند؟ اموال و ثروت‌هایی که اندوخته‌ و کاخ‌هایی که ساخته بودند، چه شد؟

همه چیز تمام گشت!... بعضی خودکشی کردند و عده‌ای کشته شدند؛ برخی هم به زندان افتادند. آنان بدین‌خاطر بدبخت‌ترین مردم شدند که گمان می‌بردند پول و ثروت، می‌تواند سعادت، محبوبیت، تندرستی، جوانی و همه چیز را برای آن‌ها بخرد. گذشت زمان، به آنان نشان داد که سعادت حقیقی و محبت واقعی و تندرستی کامل و جوانی و سرزندگی را نمی‌توان با پول، خرید! آری، آن‌ها، می‌توانند از بازار، سعادت و خوشبختی خیالی و محبت دروغین و سلامتی و تندرستی موهوم را بخرند؛ اما با وجود تمام دارایی‌های دنیا، نمی‌توان قلبی خرید و یا محبتی به وجود آورد و سعادتی آفرید.

هیچ کسی، خوشبخت‌تر از مؤمنان، نیست؛ زیرا مؤمنان، بر نور و هدایتی از سوی پروردگارشان هستند و همان کاری را می‌کنند که خدا به آن فرمان داده است و از نواهی خدا پرهیز می‌نمایند. خواهرم! گوش کن که خداوند، آنان را در قرآن توصیف می‌کند و می‌فرماید: ﴿مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ٩٧ [النحل: ۹۷]. یعنی: «هر مرد وزنی از شما، کار شایسته بکند در حالیکه مؤمن باشد، به او زندگی پاکیزه و خوبی می‌دهیم و پاداشی بهتر از آنچه که می‌کردند، به آنان می‌دهیم».

تابش نور: کسی که نمی‌خواهد خوشبخت باشد، خوشبخت نمی‌شود.

درخشش نور: هر چیز به تقدیر و قضای الهی است.