صفحه نخست عقاید (کلام) خوشبخت ترین زن دنیا انگشتر پنجم: علت بیشتر مشکلات، مسایل پیش پا افتاده...

انگشتر پنجم: علت بیشتر مشکلات، مسایل پیش پا افتاده هستند

ألم تر أني كلما زرت دارها
وجدت بها طيباً و إن لم تطيّب

«آیا نمی‌بینی که هرگاه به خانه‌ی او می‌رویم با آن‌که معطر نشده، از آن بوی خوشی به مشامم می‌رسد».

متأسفانه بسیاری از چیزهای پیش پا افتاده، عقل هزاران مردم را می‌گیرد، خانه‌هایشان را ویران می‌کند، دوستی‌هایشان را از بین می‌برد و آن‌ها را در این دنیا حیران و افسرده رها می‌نماید. «دیل کارنگی» در توضیح عواقب اقدامات شتابزده‌ای که با الهام از چیزهای پیش پا افتاده انجام می‌شود، می‌گوید: «مسایل کوچک در زندگی زناشویی، می‌تواند عقل شوهران و زنان را از دستشان بگیرد؛ علت نیمی از مشکلات و بیماری‌های قلبی و روحی مردم، مسایل ناچیز و پیش پا افتاده می‌باشد».

این، کمترین هشداری است که کارشناسان بر آن تأکید می‌نمایند. «جوزف ساباث» یکی از قضات شیکاگو، پس از آن‌که در بیش از چهل مورد از پرونده‌های اختلافات خانوادگی، به طلاق رأی داده است، می‌گوید: «همواره بیشتر عواملی که باعث پیدایش مشکل و اختلاف، در‌ میان زن و مرد می‌شوند، مسایل پیش پا افتاده‌ای می‌باشند». و «فرانک هوگان» دادستان کل نیویورک می‌گوید: «نیمی از پرونده‌های جنایی، ریشه در عوامل و مسایل پیش پا افتاده‌ای مانند اختلافات خانوادگی یا توهین یک عابر و یا سخن زننده‌ای می‌باشد». این‌ها مسایل ناچیزی هستند که به قتل و جنایت می‌انجامد.

برخی از افراد، ذاتاً سنگدل و تندخو هستند، اما ضربه‌های پی در پی و مداومی که به پیکر و شکوه و کرامت خود وارد می‌کنیم، سبب نیمی از مشکلات می‌باشد که جهانیان از آن رنج می‌برند.

تابش نور: بزرگ‌ترین نعمتی که باید بدان توجه کرد، خیری است که از آن برخورداریم و مایه‌ی سعادت مامی‌باشد.

درخشش نور: آنگاه که از پروردگارتان طلب کمک نمودید، دعای شما را اجابت نمود.