صفحه نخست عقاید (کلام) خوشبخت ترین زن دنیا لؤلؤ نهم: شناخت خداوند مهربان، غم‌ها را برطرف می‌ن...

لؤلؤ نهم: شناخت خداوند مهربان، غم‌ها را برطرف می‌نماید.

إذا صحّ منك الودّ فالكلّ هيّن
و كـلّ فـوق التـراب تـراب

«اگر محبت تو صادقانه باشد، همه چیز (تمام غم‌ها) آسان خواهد بود و هر چیزی که روی خاک است، خاک و ناچیز به نظر خواهد رسید».

الله،... بزرگوارترین بزرگواران و بخشنده‌ترین بخشندگان است.خداوند پیش از درخواست بنده از حد انتظارش، به او نعمت می‌دهد، عمل اندک را ارج می‌نهد و آن را رشد می‌دهد و بسیاری از لغزش‌ها را می‌آمرزد؛ همه‌ی آنان که در آسمان‌ها و زمین هستند، او را می‌خوانند و از او می‌خواهند و او هر روز در کاری است؛ درخواستهای زیاد، او را به اشتباه نمی‌اندازد و از اصرار اصرارکنند‌گان به ستوه نمی‌آیند؛ بلکه دوستدار کسانی است که در دعا اصرار می‌ورزند، و دوست دارد که از او خواسته شود و اگر از او درخواست نگردد، خشمگین می‌شود؛ از بنده شرمش می‌آید، و بنده از او شرم نمی‌کند بنده‌اش ، عیب خود را نمی‌پوشاند، اما عیب بنده‌اش را می‌پوشاند و بر بنده رحم می‌نماید.

با این حال چگونه می‌شود که دلها، چنین کسی را دوست نداشته باشند؟! کسی که خوبی‌ها را فقط او می‌آورد و بدی‌ها را او از بین می‌برد؛ تنها او، دعاها را می‌پذیرد و اشتباهات را می‌آمرزد؛عیب‌ها را می‌پوشاند؛ اوست که مشکلات را رفع می‌نماید و به فریادها می‌رسد و کمک می‌کند. پس چرا دلها، او را دوست نداشته باشند؟

الله،... بخشنده‌ترین و مهربان‌ترین و تواناترین کسی است که بنده، به او پناه می‌برد و اگر بنده، به او توکل کند، بیش از همه ‌چیز او را بسنده می‌نماید؛ مهرش به بنده از مهر مادر به فرزندش بیشتر است؛ به توبه‌ی بنده‌اش، بیشتر از کسی خشنود می‌شود که پس از گم‌کردن سواری و در بیابانی مرگبار و خشک در عین ناامیدی از زندگی، آن‌ها را دوباره می‌یابد.

تابش نور: باید تصمیم بگیری که به سعادت برسی و این، خودش تجربه‌ای زیباست.

درخشش نور: خداوند برای مؤمنان، زن فرعون را مثال زده است.