صفحه نخست عقاید (کلام) خوشبخت ترین زن دنیا لؤلؤ هشتم: پرتوی از آیات قرآن

لؤلؤ هشتم: پرتوی از آیات قرآن

إني رأيت- و في الأيام تجربة‌-
للصبر عاقبة محمــودة الأثر

«من، دیده‌ام و تجربه‌ نیز نشان داده که صبر وشکیبایی، نتیجه‌ی خوبی دارد».

خداوند متعال می‌فرماید: ﴿سَيَجۡعَلُ ٱللَّهُ بَعۡدَ عُسۡرٖ يُسۡرٗا٧[الطلاق: ۷]. «خداوند، پس از سختی‌ آسانی خواهد آورد».

﴿يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ ٱصۡبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَٱتَّقُواْ ٱللَّهَ لَعَلَّكُمۡ تُفۡلِحُونَ٢٠٠ [آل عمران: ۲۰۰]. «ای مؤمنان! شکیبایی ورزید و استقامت و پایداری کنید (و از مرزهای ایمان و نیز کشور اسلامی) مراقبت به عمل آورید و از (خشم) خدا بپرهیزید تا اینکه رستگار شوید».

﴿ٱلَّذِينَ إِذَآ أَصَٰبَتۡهُم مُّصِيبَةٞ قَالُوٓاْ إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّآ إِلَيۡهِ رَٰجِعُونَ١٥٦[البقرة: ۱۵۶]. «و شکیبایان را مژده بده آنان که هرگاه مصیبتی بدانان برسد، می‌گویند: ما از آن خدا هستیم و به سوی او باز می‌گردیم».

﴿وَهُوَ ٱلَّذِي يُنَزِّلُ ٱلۡغَيۡثَ مِنۢ بَعۡدِ مَا قَنَطُواْ وَيَنشُرُ رَحۡمَتَهُۥۚ وَهُوَ ٱلۡوَلِيُّ ٱلۡحَمِيدُ٢٨ [الشورى: ۲۸]. «خداوند آن کسی است که باران را می‌فرستد بعد از آنکه (مردم، از بارش باران) ناامید می‌شوند و رحمت خویش را می‌گستراند».

﴿إِنَّمَا يُوَفَّى ٱلصَّٰبِرُونَ أَجۡرَهُم بِغَيۡرِ حِسَابٖ١٠ [الزمر: ۱۰]. «قطعاً شکیبایان، مزدشان را بدون حساب و به تمام و کمال دریافت می‌دارند». و در مورد دعای یونس÷ می‌فرماید: «هیچ معبود به‌حقی جز تو نیست و تو پاک و منزهی؛ من، از ستمگران بوده‌ام». این، قرآن است که تو را صدا می‌زند تا خوشبخت و آسوده‌خاطر گردی و به پروردگار خود اعتماد و توکل نمایی و با یقین به اینکه وعده‌ی الهی، حق است، راحت باشی؛ خداوند، آفریدگان را نیافریده که عذابشان دهد؛ بلکه می‌خواهد آنان را پاکیزه و ادب نماید؛ زیرا خداوند، برای انسان از مادر و پدرش نیز مهربان‌تر است؛ پس ای خواهرم! با ذکر خدا و سپاسگزاری او و تلاوت کتابش و پیروی ازپیامبرش ج رحمت و انس و رضامندی را بجوی.

تابش نور: خودت را برای رویارویی با بدترین شرایط آماده کن تا بدین‌سان اتفاقات را خوب و خوشایند احساس نمایی.

درخشش نور: همین افتخار برای زن کافی است که مادر محمد ج زن است.