صفحه نخست عقاید (کلام) خوشبخت ترین زن دنیا شمش نهم: تو با پروردگاری داد وستد می‌کنی که بزرگوا...

شمش نهم: تو با پروردگاری داد وستد می‌کنی که بزرگوار و مهربان است

لعلّ الليالي بعد شحط من النّوي
ستجمعنا في ظلّ تلك المآلف

«شاید گذر شب و روز ما را بعد از جدایی، در زیر سایه‌ی دلپذیر آن چیزهای دوست داشتنی، گرد هم بیاورد».

خواهرم! تو را مژده باد؛ زیرا خداوند برایت پاداش بزرگی آماده کرده است؛ چنانچه می‌فرماید: ﴿فَٱسۡتَجَابَ لَهُمۡ رَبُّهُمۡ أَنِّي لَآ أُضِيعُ عَمَلَ عَٰمِلٖ مِّنكُم مِّن ذَكَرٍ أَوۡ أُنثَىٰۖ[آل عمران: ۱۹۵]. «پرودگارشان آنان را اجابت نمود که من عمل هیچ مرد و زن عمل‌کننده‌ای را ضایع نمی‌کنم».

خداوند همان‌گونه که به مردان وعده داده، به زنان هم وعده داده است، همان‌طور که مردان را ستوده، زنان را نیز ستوده است؛ چنانچه می‌فرماید: ﴿إِنَّ ٱلۡمُسۡلِمِينَ وَٱلۡمُسۡلِمَٰتِ وَٱلۡمُؤۡمِنِينَ وَٱلۡمُؤۡمِنَٰتِ ٣٥[الأحزاب: ۳۵] «مردان و زنان مسلمان و مردان و زنان مؤمن...».

این آیه نشان می‌دهد که تو، همچون مردان عضوی از جامعه هستی و پاداشت، نزد خداوند محفوظ می‌باشد. لذا با کارهای خوبی که در خانه و جامعه انجام می‌دهی، به رضامندی خدا دست خواهی یافت؛ پس بهترین الگو و چراغی روشن بر فراز راه فرزندان امت خویش و نمونه‌ای والا برای آنان باش و زندگی آسیه، مریم خدیجه، عایشه و اسماء و فاطمه رضی الله عنهن را الگوی خویش قرار بده؛ زیرا این‌ها، زنان منتخب، برجسته، پاکیزه، مؤمن، عبادت‌گزار و روزه دار بوده‌اند؛ تو نیز این‌چنین باش و بر شیوه‌ی آنان حرکت کن و سیرت و زندگی‌نامه‌ی آنان را مطالعه نما تا به خیر و آرامش دست یابی.

تابش نور: خواهرم! اشک یتیم را پاک کن تا به رضامندی خداوند مهربان دست یابی و در بهشت، سکونت نمایی.

درخشش نور: آیا سپیده‌دم نزدیک نیست؟