صفحه نخست عقاید (کلام) خوشبخت ترین زن دنیا شمش ششم: تو به آنچه داری، از میلیون‌ها زن بالاتر ه...

شمش ششم: تو به آنچه داری، از میلیون‌ها زن بالاتر هستی

سيكفيك عمّن أغلق الباب دونه
و ظنّ بـه الأقـوام خبز مقمّــر

«یک قرص نان برشته، تو را از کسی که درش را می‌بندد و مردم در مورد او فکرها می‌کنند، بی‌نیاز می‌سازد».

خواهرم! به تمام دنیا فکر کن؛ آیا نمی‌بینی که هزاران انسان، سال‌هاست که بر بستر بیماری افتاده و از پا در آمده و روی تخت‌های سفید بیمارستان خوابیده‌اند؟ آیا هزاران نفر پشت میله‌های زندان نیستند که زندان، صفای زندگی را برای آنان تیره نموده است؟ آیا نمی‌بینی که افراد زیادی عقل و درک خود را از دست داده و دیوانه شده و در تیمارستان‌‌ها و بیمارستان‌ها، افتاده و بستری شده‌اند؟

آیا فقرا و مستمندانی نیستند که در خیمه‌های پاره‌پاره و کوخ‌ها زندگی می‌کنند و تکه نانی گیرشان نمی‌آید؟

آیا زنانی را ندیده‌اید که در یک حادثه، همه‌ی فرزندان‌شان را از دست داده و یا دست و پایشان قطع شده یا دیوانه گشته و عقل خود را از دست داده و یا به سرطان مبتلا شده‌اند در حالی که تو، تندرست و سلامت و آسوده خاطر هستی؟ پس خداوند را به خاطر نعمت‌هایش ستایش کن،و وقتت را در نارضایتی خدا از قبیل: نشستن به پای کانال‌ها و برنامه‌های مبتذل و ضد اخلاقی ماهواره‌‌ای ضایع مکن، برنامه‌هایی که قلب را بیمار و جسم را تنبل می‌کنند و انسان را از انجام وظیفه‌اش باز می‌دارند.

خواهرم! فقط از برنامه‌های مفید تلویزیونی استفاده کن مانند گوش دادن به سخنرانی، دنبال کردن برنامه‌های پزشکی مفید و یا اخباری که برای هر زن و مرد مسلمان مهم است؛ از تماشای برنامه‌های بی‌ارزش بپرهیز؛ زیرا برنامه‌های مبتذل و ضد اخلاقی، حیا و وقار و دیانت را از بین می‌برند.

تابش نور: ستمگر را برای دادگاه آخرت بگذار؛ آنجا که حاکم، فقط خداست.

درخشش نور: موفقیت و گشایش به صورت ناگهانی و در یک چشم به هم زدن، فرا می‌رسد.