مقدمه مؤلف

بسم الله الرحمن الرحيم

کتابچه‌ای که هم ‌اکنون تحت عنوان «ویژگی‌های یک دعوت‌گر» در پیش روی دارید موضوع اولین سخنرانی نگارنده سطور است، و حاصل ۱۰ سال تأمل و تدبر و مطالعه در فعالیت‌های دعوی می‌باشد که در سایه تحقیق و تجربیات گذشته و نیز جهت آمادگی برای فعالیت‌های آتی در این زمینه گردآوری شده است. لذا بر آن شدم تا کتاب را به نیز همین عنوان یعنی «ویژگی‌های یک دعوتگر» نامگذاری کنم و بسان هدیه‌ای آن را در برابر خواننده قرار بدهم.

در این کتابچه‌ی مختصر کوشیده‌ام تا با اشاره به اهمیت موضوع «دعوت» صفات، ویژگی‌ها و وظایف یک داعی نمونه و برتر را در قالب نقش‌های متفاوت برای دعوتگران معرفی نمایم تا آن را در شرایط، مواقع و لحظات مختلف زندگی دعوتگرانه خویش به کار گیرند و در نتیجه یک داعی موفق گردند. و از سویی جهت اختصار سعی کرده‌ام تا با برخورداری از آوردن حکایات و داستان‌ها و نیز حواشی، مطالب کتاب طولانی و پر حجم نگردد و ایجاز بر توضیح و تشریح ترجیح داده شود.

در پایان فقط از ذات یگانه الله «سبحانه و تعالی» مسئلت دارم تا آن رابرای من و همه برادران مسلمان نافع و سودمند بگرداند و همه ما را به راه راست خویش که همانا راه انبیاء، صادقین، شهدا، و صالحین می‌باشد توفیق داده، بدان رهنمون سازد ﴿وَحَسُنَ أُوْلَٰٓئِكَ رَفِيقٗا که اینان بهترن دوست و همراه می‌باشند.

عائض القرنی

۲۵/۱۲/۱۴۲۲ هجری قمری