تجربة تائبان

همچنان‌که می‌‌دانید متأسفانه هستند کسانی‌که به هر دلیل گول افسانه دروغ پردازی‌های زهر آگین دشمنان مغرض یا دوستان جاهل را خورده‌اند و متأسفانه نسبت یاران جان نثار و صحابه فدا کار رسول الله ص کینه و حسد در دل دارند، و دانسته و ندانسته قلب مبارک رسول الله ص را با کلمات زشت‌شان می‌‌آزارند، امیدواریم خداوند هدایتشان کند، آنچه باعث خوشحالی و آرامش مؤمنان می‌‌شود این است که الحمدلله از آنجایی که خداوند در وجود هرکس فطرت پاک و عقل سلیمی را گذاشته است طبعاً روزی این عقل سلیم و فطرت پاک بیدار می‌‌شود و راه صواب را پی می‌‌گیرد، چه بسیارند کسانیکه تا متوجه اشتباهاتشان گردند بلا فاصله بر می‌‌گردند، و از خداوند آمرزش می‌‌طلبند، و طبعاً چنین بندگانی که خالصانه و مخلصانه توبه می‌‌کنند و به بارگاه پروردگارشان بر می‌‌گردند، چنان از گناه پاک می‌‌شوند که گویا اصلاً گناه نکرده باشند، توبه گاهی از کفر و شرک است گاهی از گناه کبیره است، گاهی از یک ظلم و بی عدالتی است، و گاهی هم از دروغ و افتراء و احیاناً کینه و حسد و دشمنی بی مورد است، بنا برین دشمنی با صحابه رسول الله ص گناهی است که پیامدهای خطر ناکی به دنبال دارد و چه بسا ممکن است خدای نکرده انسان را از دائره به خارج پرت کند، امیدواریم که خداوند به همه ما و شما توفیق توبه صادقانه عنایت فرماید. کسانی که به ویژه از گناه دشنام و توهین به صحابه رسول الله ص توبه کرده باشند بسیارند، و ما به حمدلله همواره با چنین مؤمنان پاکی سرو کار داریم، جوری که آنان تعریف می‌کنند انسانی که ادعای مسلمانی دارد و در عین حال به پاک‌ترین شاگردان رسول الله ص اهانت می‌کند، محال است که طعم ایمان را بچشد بر عکس وقتی که توفیق می‌ابد که دلش را از هر گونه کینه و حسد و دشمنی و دشنام و اهانت بویژه نسبت صحابه جان نثار رسول الله ص پاک می‌کند احساس آرامش می‌کند و از زندگی‌اش لذت می‌برد و حقیقتاً طعم شیرین ایمان را می‌‌چشد. چرا؟ چون که او به یکی از مهمترین دستورات پروردگارش عمل کرده است، پروردگار مهربان و رؤوف و رحیم به دعا آموزش داده که شما از خداوند چنین بخواهید: ﴿وَلَا تَجۡعَلۡ فِي قُلُوبِنَا غِلّٗا لِّلَّذِينَ ءَامَنُواْ رَبَّنَآ إِنَّكَ رَءُوفٞ رَّحِيمٌ [الحشر: ۱۰] . «و کینه‌ای نسبت به مؤمنان در دلهایمان جای مده، پروردگارا! تو دارای رأفت و رحمت فراوانی هستی».

پس چنین افرادی گویا خواسته پروردگار و دعای سایر مؤمنان درباره او پذیرفته شده است، او دیگر در قلبش کینه و حسد نمی‌پروراند و خواستار وحدت مسلمانان است، او از اختلاف و دشمنی بی مورد متنفر است. او دیگر اهل بیت اطهار و صحابه اخیار رسول الله ص را دوست می‌دارد، چنین شخصی می‌داند که ایمان جز با محبت صحابه و اهل بیت پیامبر ص کامل نمی‌شود و وحدت امت اسلامی جز با محبت با هر دو الگوی ایمان و تقوی یعنی صحابه و اهل بیت ممکن نیست، چنین ممکن همواره احساس آرامش می‌‌کند، و از ایمانش لذت می‌‌برد و از رو برو شدن با پروردگارش احساس شرمندگی نمی‌کند،

پس خواننده عزیز وگرامی! بیا با هم دلهایمان را سالم نگهداریم و هر گونه کینه و حسد ناپاکی را از آن دور کنیم، دل‌هایمان را نسبت به همه مؤمنان پاک کنیم نسبت به صحابه مؤمن و جانباز رسول الله ص و نسبت به همه اهل بیت آنحضرت ص دل‌هایمان را صاف کنیم.

پروردگارا! دل‌های ما را نسبت به همه مؤمنان پاک بگردان آمین...