صفحه نخست تاریخ اسلام دو یار غار نجاح: تمام انبیاء به تنهائی فرار کرده‌اند پیامبر ا...

نجاح: تمام انبیاء به تنهائی فرار کرده‌اند پیامبر اسلام هم همینطور!

نجاح می‌نویسد: «تمام انبیاء به تنهائى و بدون داشتن همراهى از دست طاغیان فرار کردند و رسول خدا ج بر سیره و روش آنان حرکت نمود.

۱- داود پیامبر÷ از گردنکش زمانه خود، جالوت، به کوه فرار کرد، و در غارى مخفى شد و پس از آن داود÷ جالوت را به قتل رسانید، و محمّد ج پیامبر اسلام أبوجهل را که تا غار به دنبال پیامبر ج آمد، به قتل رسانید.

۲- مادر حضرت ابراهیم÷، فرزند خود را از ترس نمرود که فرمان به کشتن اطفال داده بود، تنها در غار گذاشت، تا زمانى که جوانى نیرومند گردید، آنگاه بسوى مردم رفت، و آنان را به دین دعوت نمود.

۳- پیامبر خدا، یوسف÷ چند روزى در چاه تنها ماند، تا آنکه یکى از قافله‌ها بر آن چاه عبور کرد و او را نجات داد.

۴- مادر موسى÷ فرزند خود را در گهواره گذاشت، و در رودخانه نیل انداخت، پس خداوند تعالى وى را نجات داد، و وقتى بزرگ شد مردم را به دین دعوت نمود، و از مواعظ او مردم هدایت یافتند، پس فرعون براى نابودى او براه افتاد. موسى نیز تنها و بى‌کس در راه خداى سبحان مهاجرت نمود...... و موسى÷ بدون همراهى هارون÷ و قارون بیرون رفت و محمّد ج نیز بدون آنکه على÷ یا أبوبکر همراهش باشند به غار رفت، و آنجا با راهنماى خود عبدالله ابن بکر آشنا شد.

جواب:

فرار کردن حضرت داود و پناه بردنش به غار از اسرائیلیات است؛ داستان مخفی کردن حضرت ابراهیم از دست نمرود نیز به همین ترتیب و بالفرض که صحیح باشد؛ در این داستان حضرت ابراهیم سفر یا هجرتی نکرده است که بخواهیم در موردش بحث کنیم، حضرت یوسف نیز به خواست خودش به چاه نیافتاد!! آیا به چاه انداخته شدن یوسف سفر و هجرت محسوب می‌شود؟؟ در سبد قرار گرفتن حضرت موسی و به نیل انداخته شدن وی نیز به دلخواه وی نبوده و به هیچ وجه نمی‌توان نام هجرت بر آن گذاشت، چرا که اگر حضرت موسی هم میخواست نمی‌توانست شخصی را با خود درون آن سبد جا دهد!!

اما ادعای نجاح مستلزم آن است که ما قرآن را تحریف کنیم و ﴿إِذۡ أَخۡرَجَهُ ٱلَّذِينَ كَفَرُواْ ثَانِيَ ٱثۡنَيۡنِ را از قرآن پاک کنیم! زیرا این قسمت آیه نشان می‌دهد که پیامبر اکرم ج در حالی از شهر خارج شده است که شخصی را همراه خود داشته است! و این با کشف «مکتشف عصر» در تضاد است! من تصور می‌کنم که «نجاح طائی» خودش هم یک دور کتاب مزخرفش را نخوانده که بفهمد چه گاف‌های بزرگ و احمقانه‌ای داده است!

گذشته از این، حضرت ابراهیم اصل سفر خود را با همسرش انجام داد و از بت پرستان دور شد، حضرت موسی هم همراه با بنی اسرائیل از دست فرعون و جنودش فرار کرد. حضرت نوح÷ همراه با پیروانش سوار بر کشتی شد و اصحاب کهف نیز همراه یکدگیر هجرت کردند و.... که غالب این‌ها به خوبی از آیات قرآن فهمیده می‌شود و لازم نیست به روایت‌های کتب مختلف رجوع کنیم.. فتدبر