صفحه نخست اخلاق اسلامی سیزده مقاله سودمند ده صنف از زنان مورد نفرت خدا و ملعون هستند

ده صنف از زنان مورد نفرت خدا و ملعون هستند

پناه به خدا که شما از آنان باشید.

۱- خالکوب کردن: پیغمبر ص می‌فرماید: «لعن الله الواشمات والـمستوشمات .... الـمغیرات خلق الله تعالی». (البخاری). «خداوند لعنت کرده بر زن خالکوب و زنی که درخواست خالکوبی کند. الواشمه کسی است که بدن دیگران را بوسیله سوزن و سرمه خالکوبی می‌کند. مستوشمه کسی است که به درخواست او بدنش خالکوبی می‌شود».

۲- موی ابرو را برداشتن: پیامبر ص می‌فرماید: «لعن الله الـمتنمصات والـمتفلجات للحُسن الـمغیرات خلق الله تعالی». (البخاری). «خداوند زنانی را که موی ابروی دیگران را بر می‌دارند، یا موی ابرویشان برداشته می‌شود، و یا به خاطر زیبائی محض میان دندان‌های خود فاصله می‌اندازند یا آن را باریک می‌نمایند و خلقت خدا را تغییر می‌دهند، لعنت کرده است».

نامصه: کسی است که موی ابروی دیگران را بر می‌دارد و آن را باریک می‌نماید.

متنمصه: کسی است که بدرخواست او موهایش برداشته می‌شود.

۳- فاصله انداختن بین دندانها: پیامبر می‌فرماید: «لعن الله ... والـمتفلجات للحُسن الـمغیرات خلق الله». (البخاری).

۴- «لعن ص الواشِرة والمُؤْتَشِرة». (احمد). «خداوند: زنانی را که به خاطر زیبائی دندان‌ها را باریک و میان آن‌ها فاصله ایجاد و خلقت خدا را تغییر می‌دهند لعنت کرده است».

واشر: زنانی که دندان دیگران را کوچک و باریک می‌نمایند.

مستوشر و متفلج: زنانی که بدر خواست آن‌ها دندانیشان باریک و کوچک می‌شود.

۵- وصل: رسول اکرم ص می‌فرماید: «لعن الله الواصلة والـمستوصلة». (متفق علیه). «خداوند واصله و مستوصله را لعن نموده است».

واصله زنى که موها را به هم وصل می‌کند: مانند: آرایشگر.

مستوصله: به زنی گفته می‌شود که از دیگران بخواهد این عمل را برایش انجام دهند.

۶- زنی که شوهرش از وی ناخشنود باشد: رسول اکرم ص می‌فرماید: «عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ س قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص: إِذَا دَعَا الرَّجُلُ امْرَأَتَهُ إِلَى فِرَاشِهِ فَأَبَتْ فَبَاتَ غَضْبَانَ عَلَيْهَا لَعَنَتْهَا الْمَلائِكَةُ حَتَّى تُصْبِحَ». (بخارى:۳۲۳). «ابوهریره س می‌گوید: رسول الله ص فرمود: هرگاه، مرد، همسرش را به رختخواب فرا خواند و زن، اجابت نکند و شوهرش، شب را با خشم بر او، سپری نماید، فرشتگان تا صبح، او را لعنت می‌کنند».

٧- زنانی که به شکل مردان در می‌آیند: در لباس و حرکات و ادا و اطوار و غیره: «لَعَن ص الـمتشابهات من النساء بالرجال». (البخاری). «پیغمبر ص زنانی را که به شکل مردان در می‌آیند لعن کرده است».

۸- زیارت کنندگان قبور: «عن أبي هریرة س أنَّه ص لَعَنَ زُواراتِ القبور». (النسائی وأبوداود والترمذی). «از ابوهریره منقول است که پیامبر ص زنانی که به زیارت قبور می‌روند را لعنت و نفرین کرده است».

٩- نوحه‌گر: «قال أبوموسی س: لعن ص من حَلَق أو سلق وخرق». (النسائی واحمد وأصله فی مسلم). «ابوموسی گفته که پیامبر ص: کسی را که «به هنگام فوت یکی از بستگانش» پوست خود را بِکَنَد، بر صورت خود بزَند و یقه خود را پاره کند و مو خود را بِکَنَد لعن کرده است».

۱۰- محلل: پیامبر ص می‌فرماید: «لَعَنَ اللهُ المُحَلِّلَ وَالـمحَلِّلَ لَهُ». (ابوداود واحمد والنسائی والترمذی وابن ماجه). «خداوند تحلیل‌کننده و تحلیل‌شونده را لعن کرده است». (کسی که زن طلاق داده شده را برای شوهرش به طریق حیله حلال نماید) [۲].

[۲] نکاح تحلیل عبارت است از حلال گرداندن زنی که طلاق سوم داده شده برای همسر اولش به این ترتیب که زن با مرد دیگری ازدواج کند و آمیزش با او صورت گیرد و سپس آن مرد او را طلاق دهد بدون اینکه قبلاً بر این ازدواج و طلاق دوم توافق شده باشد. که در این نوع نکاح شرعاً جائز است زن دوباره با شوهر اول خود ازدواج نماید. ﴿فَإِن طَلَّقَهَا فَلَا تَحِلُّ لَهُۥ مِنۢ بَعۡدُ حَتَّىٰ تَنكِحَ زَوۡجًا غَيۡرَهُ [البقرة: ۲۳۰]. «اگر (بعد از دو طلاق و رجوع، بار دیگر) او را طلاق داد، از آن به بعد، زن بر او حلال نخواهد بود؛ مگر اینکه همسر دیگرى انتخاب کند (و با او، آمیزش‏جنسى نماید)». ا ما آنچه که بعضی‌ها درباره نکاح تحلیل انجام می‌دهند و لعن پیامبر شامل آنهاست بدین صورت است که بعد از طلاق زن از همسرش، با مرد دیگری به توافق می‌رسند که زن را به عقد وی درآورند و سپس آن مرد بعد از آمیزش زن را طلاق بدهد. اینجا است که پیامبر ص می‌فرماید (لعنت خدا بر تحلیل کننده و تحلیل شونده باد).