4.68 MB
1.93 MB
رده‌بندی دهدهی دیوئی
297/94/1605
دو یار غار نام كتاب:
ابوبکر بن حسین نويسنده:
تالیف مترجم:
۲۸۹۳ تعداد دریافت: ۵۱۹۲۲ تعداد نمایش:
سه شنبه، ۰۱ اسفند (حوت) ۱۳۹۱ تاریخ افزودن:
چهارشنبه، ۰۷ بهمن (دلو) ۱۳۹۴ به روز رسانی:
۶۷۲ تعداد صفحات: ۱۷x۲۴ وزیری اندازه کتاب:
Persian زبان اصلی:
منبع:
ارسال به شبکه های اجتماعی
برچسب‌های این کتاب
کلیدواژه‌های این کتاب

پژوهش مفصلی است که به حقیقت‌یابی ماجرای هجرت پیامبر به همراه ابوبکر به مدینه پرداخته و به شبهات شیعه دربارۀ شأن و مقام والای نخستین خلیفه اسلام پاسخ می‌دهد. دوستی دیرینه و عمیق ابوبکر و رسول الله ـ صلی الله علیه وسلم‌ـ و جانفشانی آن بزرگمرد در راه اعلای اسلام و یاری پیامبر، همواره خاری در گلوی دشمنان اسلام و روافض بوده است، و آنان کوشیده‌اند تا به بهانه‌های واهی و بی‌اساس، در مورد وفاداری و محبت ابوبکر ـ به ویژه در داستان غار ثورـ شبهه و تردید وارد کنند. نویسنده در این اثر با استفاده از منابع تفسیری، حدیثی و تاریخی معتبر، فضایل حضرت ابوبکر را بیان نموده و به یاوه‌سراییهای منافقان و مشرکان (از جمله نجاح طائی و محمدحسین قزوینی) پاسخ می‌گوید. وی ابتدا با دهها دلیل و مدرک معتبر، به شبهات متعدد قزوینی و نجاح جواب داده و ثابت می‌کند که منظور قرآن از یارِ غار، حضرت ابوبکر صدیق بوده است. در فصل آتی، دوازده شبهه روافض را پیرامون فضیلتهای ابوبکر مطرح و همگی را رد می‌کند. وی سپس شبهاتی را که شیعیان دربارۀ شخصیت و دیدگاههای امام زُهری در این مورد مطرح می‌کنند بررسی نموده و نشان می‌دهد که همگی تا چه اندازه بی‌پایه و اساس هستند. بحث درباره لفظ «ثانی اثنین» و «صاحب» و مفهموم حقیقی آنها موضوع فصل آتی کتاب است. نویسنده در ادامه به بررسی مفهوم حُزن پرداخته و ادعاهای شیعه را در مورد ترس و جان‌دوستی ابوبکر به کلی باطل می‌نماید. دیگر موضوعات کتاب عبارتند از: تفسیر «ان الله معنا»، مفهوم و مصداق «سکینه» و شرح رخدادهای «لیلة المبیت».

در حال حاضر ملاحظه ای در مورد این کتاب وجود ندارد
  • این کتاب در دیگر زبان ها در حال حاضر موجود نیست.
نظر شما درباره این کتاب

نام شما :

لطفا نام، و یا نام مستعار خود را بنویسید حداقل یک کلمه برای نام خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۶۰ حرف در نام خود می‌باشید

آدرس ایمیل :

ایمیل وارد شده با قالب صحیح ایمیل نیستلطفا ایمیل خود را اینجا وارد نمایید

امتیاز :

نظر خود را بنویسید :
 
لطفا متن توضیح خود را وارد کنید حداقل یک کلمه برای توضیح متن خود وارد نمایید شما مجاز به استفاده از حداکثر ۱۰۰۰ کاراکتر در هر نظر ازسالی خود می باشید.
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید:
security
لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر مربوطه وارد کنیدکد امنیتی فقط عدد است و حروف را شامل نمی‌شود
در صورت ناخوانا بودن روی تصویر و یا اینجا کلیک کنید





برای این کتاب نظری وارد نشده و یا هنوز به تایید مدیران سایت نرسیده است